2. ارديبهشت 1398 - 12:41   |   کد مطلب: 220149
کرمانشاه- ایرنا- رقابت های گروهی لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور در حالی با برگزاری 26 هفته به پایان رسید که تیم بعثت نماینده کرمانشاه در مکان دهم جدول رده بندی گروه دوم این مسابقات قرار گرفت تا به نوعی ناکامی های خود در چند فصل اخیر تداوم بخشیده باشد.

به گزارش بازی دراز، به گزارش خبرنگار ایرنا، تیم فوتبال بعثت کرمانشاه در مسابقات این فصل با تیم های پاس همدان، خیبر خرم آباد، آرمان گهر سیرجان، شهرداری فومن، نفت امیدیه، پرسپولیس گناوه، استقلال رامشیر، شهدای بابلسر، نیروی زمینی تهران، مس شهر بابک، نفت و گاز گچساران و شهرداری بندرعباس در گروه دوم مسابقات قرار گرفت.
پس از آنکه تلاش های مدیرعامل باشگاه بعثت برای خرید امتیاز یکی از تیم های دسته یک به نتیجه ای نرسید، این تیم بازهم مجبور به حضور در رقابت های لیگ 2 شد تا با اتکا به بازیکنان خود و کسب نتایج لازم بتواند مجوز صعود برای فصل بعدی را کسب کند.
تیم بعثت کرمانشاه مسابقات این فصل خود را از روز هجدهم شهریور ماه آغاز کرد و در نخستین دیدارش مقابل میزبان خود پاس همدان به تساوی بدون گل دست یافت.
بعثت که در هفته دوم استراحت داشت، مسابقه دوم را در هفته سوم بازهم خارج از خانه این بار برابر دیگر تیم غرب کشور یعنی خیبر خرم آباد برگزار و به تساوی صفر بر صفر دست پیدا کرد.
میزبانی تیم بعث در هفته چهارم از آرمان گهر سیرجان برای آن ها خوش یمن نبود و اولین شکست این فصل را در دیداری خانگی با حساب سه بر یک پذیرا شد، ناکامی بعثت در هفته پنجم نیز ادامه یافت و این تیم در دیداری دور از انتظار پنج بر یک مقابل شهرداری فومن در زمین حریف شکست خورد.
در هفته ششم نماینده فوتبال کرمانشاه میزبان نفت امیدیه بود که توانست با برتری 2 بر صفر اولین پیروزی این فصل را پس از 2 تساوی و 2 شکست پشت سرهم جشن بگیرند.
بعثت در هفته هفتم با پرسپولیس گناوه در زمین حریف دیدار کرد که به تساوی یک بر یک رسید، نماینده فوتبال کرمانشاه همچنین در هفته هشتم نیز موفق شد 3 بر 2 شهدای بابلسر را از پیش رو بردارد.
هفته نهم رقابت های لیگ دسته دوم با اولین پیروزی خارج از خانه تیم بعث آغاز شد و این تیم توانست 3 بر 2 نیروی زمینی تهران را شکست دهد، پیروزی یک بر صفر بعثت در هفته دهم مقابل مس شهر بابک نیز باعث شد تا این تیم از رده های میانی جدول فاصله و در ردیف پنج تیم اول بایستد.
هفته های یازدهم و دوازدهم برای بعثت خوب آغاز نشد، قبول 2 شکست مشابه یک بر صفر مقابل نفت و گاز گچساران و شهرداری بندرعباس در زمین رقبا باعث فاصله گرفتن این تیم کرمانشاهی از صدرجدول شد.
تیم فوتبال بعثت کرمانشاه در هفته سیزدهم و پایانی نیم فصل اول رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور میزبان استقلال رامشیر بود که توانست 2 بر یک پیروز شود.
در پایان نیم فصل اول رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور، تیم بعثت کرمانشاه از 12 مسابقه خود صاحب 5 پیروزی، 3 تساوی و 4 باخت شد و با 14 گل زده، 16 گل خورده، تفاضل منفی 2 و کسب 18 امتیاز رده ششم جدول رده بندی گروه دوم را به خود اختصاص داد.

**امیدهایی که در نیم فصل دوم بر باد رفت
با آغاز رقابت های نیم فصل دوم مسابقات، خیلی ها امید داشتند تیم بعثت با شناخت بهتری که از رقبای خود پیدا کرده بتواند نتایج بهتری کسب و با توجه به اختلاف امتیاز اندکی که نسبت به 2 تیم اول دارد این فاصله را جبران و یکی از تیم های صعود کننده به مرحله بعد و در نهایت لیگ دسته یک باشد.
اما این امید خیلی زود رنگ باخت و تیم بعثت نه تنها فاصله امتیازی خود را با 2 تیم اول و تیم های سوم و چهارم و پنجم که یکی بود کاهش نداد و حفظ نکرد بلکه هفته به هفته از تیم های بالانشین فاصله گرفت و در هفته های آخر برای سقوط نکردن تلاش می کردند.
بعثت در اولین مسابقه دور برگشت و در چارچوب هفته چهاردهم به مصاف پاس یکی از مدعیان اصلی گروه رفت و در خانه برابر این تیم به تساوی بدون گل دست پیدا کرد، نماینده کرمانشاه هفته پانزدهم را به استراحت پرداخت.
تیم بعثت سپس در هفته شانزدهم و بازهم در دیداری خانگی مقابل خیبر خرم آباد بدون گل متوقف شد و در هفته هفدهم برابر میزبان خود آرمان کهر سیرجان با یک گل نتیجه را واگذار کرد.
در هفته هجدهم تیم بعثت میزبان شهرداری فومن بود و توانست بعد از سه هفته ناکامی این تیم شمالی را 2 بر صفر شکست دهد، اما نماینده فوتبال کرمانشاه در هفته نوزدهم با همین نتیجه در زمین نفت امیدیه تن به شکست داد.
بیستمین هفته رقابت های لیگ دسته دوم با بعثت این بار خوش یمن بود و این تیم توانست در دیداری خانگی مقابل پرسپولیس گناوه که جزو تیم های پائینی جدول بود با نتیجه یک بر صفر صاحب برتری شود.
در هفته بیست و یکم تیم بعثت کرمانشاه مقابل میزبان خود شهدای بابلسر به تساوی 2 بر 2 رسید و در هفته بیست و دوم نیز مقابل مهمان خود نیروی زمینی تهران با حساب 3 بر یک متحمل شکست شد تا عملا رویای صعود این تیم به مرحله بعد به دست فراموشی سپرده شود.
هفته های بیست سوم و بیست و چهارم لیگ دسته دوم نیز با 2 شکست مشابه 3 بر یک بعثت مقابل مس شهر بابک در زمین حریف و نفت و گاز گچساران در خانه همراه بود تا نماینده کرمانشاه حتی خطر سقوط به لیگ دسته سوم را به خوبی احساس کند.
تیم بی انگیزه و خسته بعثت در هفته بیست و پنجم نیز متحمل شکستی دیگر شد و این بار در خانه با یک گل برابر شهرداری بندرعباس تن به شکست داد.
در هفته بیست و ششم و پایانی مرحله گروهی لیگ دسته دوم فوتبال بعثت کرمانشاه میهمان تیم استقلال رامشیر بود اما از آن جایی که به لطف نتایج کسب شده سایر تیم های انتهای جدولی، این تیم در مسابقات لیگ دسته دوم ماندگار شده بود از حضور در این دیدار امتناع کرد تا نتیجه 3 بر صفر' به سود حریف ثبت شود.
با این حساب و در پایان مرحله گروهی رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور تیم بعثت کرمانشاه با انجام 24 مسابقه، 7 برد، 6 مساوی، 11 باخت، 22 گل زده، 34 گل خورده، تفاضل منفی 12 و با کسب 27 امتیاز جایگاه دهم گروه دوم مسابقات را به خود اختصاص داد.
تیم فوتبال بعثت کرمانشاه در حالی به قرار گرفتن در رتبه دهم بسنده کرد که در پایان نیم فصل اول رده ششم را به خود اختصاص داده بود.
بعثت در پایان نیم فصل اول با تیم های سوم، چهارم و پنجم هم امتیاز و تنها به دلیل تفاضل گل کمتر پائین تر از آن ها ایستاده است، این تیم همچنین با پاس همدان تیم دوم نیز تنها 2 امتیاز و با آرمان گهر سیرجان صدرنشین 5 امتیاز اختلاف داشت ولی در پایان فصل این اختلاف امتیاز با تیم صدرنشین (آرمان گهر) به 17 امتیاز با تیم دوم (نیروی زمینی) 16 امتیاز و با تیم سوم (پاس) 14 امتیاز بود.
نماینده کرمانشاه به جای کم کردن فاصله امتیازهای خود با تیم های صدرنشین تا می توانست اختلاف امتیازی خود را با تیم های قعرنشین کاهش داد تا جایی در گروه 13 تیمی خود با تیم های یازدهم و دوازدهم تنها یک و با تیم سیزدهم و انتهای جدولی تنها 3 امتیاز فاصله داشت.
با نگاهی به جدول رده بندی گروه دوم مسابقات، در می یابیم که تیم بعثت با 22 گل زده دومین خط حمله ضعیف و با 34 گل خورده چهارمین خط دفاع ضعیف گروه را در اختیار داشته است.
به نظر می رسد وقت آن فرا رسیده تا مدیرعامل باشگاه بعثت در صورتی که تمایل دارد به رقابت های لیگ یک صعود کند نسبت به ثبات در کادر فنی تیم و همچنین جذب بازیکنان توانمندتر اهتمام بیشتری به خرج دهد.
بعثت کرمانشاه در چند فصل اخیر به جز سال اولی که به رقابت های لیگ 2 صعود کرده بود و توانست به مرحله بعدی مسابقات پا بگذارد در بقیه فصل ها از رسیدن به این مهم بازمانده و حتی در دو - سه فصل اخیر مثل امسال خطر سقوط این تیم را تهدید کرده است.
از سوی دیگر از مسئولان ورزشی و غیرورزشی استان نیز انتظار می رود تا معدود تیم های فوتبالی کرمانشاه در لیگ های کشوری را حمایت کنند تا شاهد موفقیت آن ها و صعود به رده های بالاتر مسابقات مانند لیگ دسته اول و حتی برتر باشیم.
گزارش: مسعود اسماعیلی

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها