2. ارديبهشت 1398 - 10:12   |   کد مطلب: 220141
بازی دراز1404:رئیس اداره هواشناسی سرپل ذهاب گفت: طی 24 ساعت گذشته میزان 10 و 2 دهم میلیمتر باران در سامانه بارشی شهرستان سرپل ذهاب به ثبت رسیده است و سامانه بارشی مجدد طی دو روز پایانی هفته جاری وارد جو شهرستان خواهد شد.

به گزارش بازی دراز، فرهاد دارابی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: طی 24 ساعت گذشته میزان 10 و 2 دهم میلیمتر باران در سامانه بارشی شهرستان سرپل ذهاب به ثبت رسیده است.

 

وی دمای هم اکنون شهرستان 9درجه بالای سلسیوس بالای صفر و میزان رطوبت موجود در هوا 80 درصد اعلام کرد.

 

وی به چشم انداز وضعیت جوی شهرستان طی چند روز آینده اشاره کرد و گفت: بر اساس بررسی آخرین نقشه های هواشناسی، سامانه ای ناپایدار که با ریزش هوای سرد در منطقه همراه است؛ در روزهای دوشنبه (امروز) وفردا سه شنبه، جوشهرستان را تحت تاثیر قرار داده، سبب کاهش محسوس دمای هوا (4 تا 8 درجه سلسيوس)، در بعضی ساعات بارندگی همراه با وزش باد نسبتاً شدید و رعدوبرق در سطح شهرستان خواهد شد.

 

وی در ادامه گفت: شرایط ناپایدار فردا و در نیمه شمالی استان نمود بیشتری داشته، با توجه به ماهیت رگباري بارش ها در این فصل، در برخی نقاط آبگرفتگی معابر عمومی و احتمالاً رگبار تگرگ دور از انتظار نمي باشد.

 

 شايان توجه است؛ بارش افزون بر ارتفاعات و گردنه های برفگیر، بخصوص در روز سه شنبه، ممکن است در مناطق سردسیر و حتي برخي نقاط از نواحي معتدل نیز به شکل برف مشاهده گردد.

 

در روز چهارشنبه بارش قابل توجهی در سطح استان نخواهیم داشت؛ اما در دو روز پایانی هفته به دلیل عبور موج ناپايداری از جو منطقه، شاهد بارش های  (غالباً پراکنده) در سطح استان خواهیم بود.

 

انتهای پیام/3033

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها