30. فروردين 1398 - 15:05   |   کد مطلب: 220124
امام جمعه سرپلذهاب گفت : سربازان گمنام امام زمان (عج) مدافعان همواره بیدار و بی ادعای امنیت کشور در عصر حاضر و دراین اوضاع نابسامان امنیتی در مناطق مختلف جهان هستند.

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بااشاره به دیدگاههای مختلف پیرامون پایان تاریخ و چشم انداز نهایت تمدن بشری اظهارداشت : جهان عرب امروز مدعی فرارسیدن پایان تاریخ است و لیبرال دموکراسی را بعنوان غایت نهایی و آمال متعالی تحقق یافته انسان غربی معرفی می کند.

وی بابیان اینکه این موضوع در ادبیات دینی و آموزه های اسلامی ما در ذیل مبحث مهدویت مورد بررسی قرارگرفته است ادامه داد: رهبر معظم انقلاب الگویی را تحت عنوان مراحل پنجگانه تحقق تمدن اسلامی مطرح فرمودند که به نحوی می تواند الگویی برای تفهیم مهدویت و ترسیم آینده جهان مبتنی بر جهان بینی توحیدی و تبیین جایگاه نظام اسلامی و ملت ایران در این فرآیند باشد.
امام جمعه شهرستان تصریح کرد : فرایند دستیابی به تمدن اسلامی بر اساس دیدگاه رهبری شامل وقوع انقلاب اسلامی، تشکیل نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه و کشور اسلامی و ایجاد تمدن اسلامی می شود که اکنون ما در دوران ایجاد دولت اسلامی قرار داریم.
فاطمی نسب ادامه داد: بدون شک رسیدن به مرحله ایجاد تمدن اسلامی رسیدن به زمان ظهوری است که مقدمات آن فراهم گردیده و در آن شرایط امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف پرچم هدایت تمدن اسلامی را بر عهده خواهد گرفت.
وی بابیان اینکه جوانان بعنوان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب مقدمه سازان ظهور هستند اذعان داشت : جوانان در صف اول زمینه سازان ظهور هستند همانگونه که در متن بیانیه گام دوم به صراحت سخن از ورود به دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی شده است.
ایشان ظهور را نه یک حادثه بلکه یک فرآیند دانست و اظهارداشت : در بعضی از نگاه های انحرافی ظهور اتفاقی است که یکباره محقق خواهد شد و حاصل آن گسترش عدالت در جهان است رخدادی که بیرون از اراده آدمی شکل می‌گیرد اما حقیقت این است که ظهور یک اتفاق نیست بلکه فرآیندی است که برای تحقق گام به گام آن باید تلاش شود اگر منتظر آن به وظیفه خود عمل نکنند و برای تحقق ظهور تلاش نکنند بدون شک فرج و ظهور اتفاق نخواهد افتاد لذا اعتقاد به معنویت، آرمانی همراه با عمل می باشد.
خطیب جمعه شهرستان درادامه به مناسبتهای پیش رو اشاره کرد وبابیان اینکه نیمه شعبان ولادت منجی عالم بشریت و روز سربازان گمنام امام زمان (عج) است اظهارداشت : خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند "ما اراده کرده ایم که مستضعفان منت نهاده و آنها را پیشوایان و وارثان زمین قرار دهیم" این آیه شریفه به صراحت از امامت و حکمرانی مستضعفان و پابرهنگان در عصر ظهور امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و پیشوای مستضعفان سخن می‌گوید و پایان ستم و سلطه استکبار را نوید می دهد امروز یکی از شعارهای اصلی و اولیه انقلاب اسلامی حمایت از مستضعفان است.
وی ادامه داد : در عصر حاضر و در این اوضاع نابسامان امنیتی در مناطق مختلف جهان اگر کشور ما همچنان از گزند و حیله های شیطانی و شوم دشمنان اسلامی مصون مانده است باید به صراحت گفت که همه ما این نعمت بزرگ را مدیون و وامدار افرادی هستیم که مدال افتخار سربازی گمنام امام زمان(عج) را برسینه آویخته اند واین نام برای این مدافعان همواره بیدار و بی ادعا بسیار زیبنده می باشد.
ایشان ۲ اردیبهشت را سالروز تشکیل سپاه پاسداران را از دیگر مناسبتهای پیش رو دانست و گفت : قابلیت و کارآمدی سپاه پاسداران در حفظ انقلاب و دستاوردهای آن، ایثار ،فداکاری و رشادت پاسداران برای تحقق آرمان‌های انقلاب سبب شد که بنیانگذار انقلاب اسلامی پس از گذشت دو سال از تشکیل آن فرمودند که "اگر سپاه نبود کشور هم نبود."
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها