28. فروردين 1398 - 13:35   |   کد مطلب: 220117
بازی دراز1404:با حضورفرماندار سرپل ذهاب و جمعی ازمسئولین ادارت جلسه شورای اداری در سالن جلسات فرمانداری سرپل ذهاب برگزار شد.

به گزارش بازی دراز، فرماندار سرپل ذهاب محبت جمالی نیا در جلسه شورای اداری شهرستان سرپل ذهاب ضمن تبریک ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان ، و گرامیداشت آستانه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران 29 فروردین ماه گفت: نهاد انقلابی سپاه که فرزند انقلاب است و ریشه فرهنگی انقلابی دربین مردم دارد، تروریست ها را به زانو درآورده است مگر می تواند حامی تروریست باشد.

 

وی بیان کرد: سپاه پاسداران و بسیج فرزند متولد شده این انقلاب، پایه گذار فعالیت های فرهنگی وحامی پیشرفت و بالندگی در کشور ونهاد برخاسته ازبطن توده های مردم است.

 

فرماندار سرپل ذهاب در ادامه با اشاره به میزان خسارات وارده ناشی از سیلاب های اخیر در شهرستان سرپل ذهاب گفت:با ارزیابی کارشناسی شده 92 میلیارد و 500 میلیون تومان در حوزه باغات، مزارع کشاورزی ،شیلات، واحدهای دام و طیور، تاسیسات شهری،آثار تاریخی و گردشگری، راههای مواصلاتی ،انبیه های مسکونی ، زیرساخت های مخابراتی، برق و آب ،کانال و چاه های آب و... خسارات وارد شده است.

 

این مقام مسئول گفت: در بخش اعتبارات اشتغالزایی ماده۱۲ زلزله ۵هزارو ۵۰۷ طرح با مبلغ ۱۱۹میلیارد و۷۱۲میلیون و۹۰۰هزار تومان و ۵هزار ۸۸۹نفر اشتغالزایی درسال ۱۳۹۷ جذب شده است.

 

وی گفت: دربخش اشتغالزایی روستایی وعشایری ۵۱طرح با مبلغ ۷میلیارد ۵۹۴میلیون و ۴۰۰هزارتومان و۱۱۶نفر اشتغالزایی در شهرستان انجام شده است.

 

ایشان ادامه داد: اقدامات راه و شهر سازی با تکمیل طول خط 45کیلومتر در قالب 11 ایستگاه پمپاژ آب برای 21هزار و 500هکتار اراضی کشاورزی تحت پوشش سامانه گرمسیری در سرپل ذهاب است قابل اهمیت است.

 

وی به حوزه بازسازی در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب اشاره داشت و گفت: برای 34هزار و 729  واحد آسیب دیده (تخریبی و تعمیری) درشهرستان سرپل ذهاب پرونده تشکیل شد که ازاین مجموع  16هزار و 722واحد شهری و روستایی در زمره تخریبی،18هزار و 7واحد شهری و روستایی در زمره تعمیری قرار دارد.

 

وی ادامه داد: 11هزار و 11واحد تخریبی شهری و روستایی بازسازی شده وعملیات تعمیر 12هزار و 350واحد شهری و 5هزار و 665واحد روستایی به پایان رسیده است.

 

فرماندارسرپل ذهاب گفت: مسکن شهید شیرودی با 24بلوک و 576واحد در جریان زلزله آسیب دید که مقاوم سازی 21بلوک با 504 واحد تا پایان خردادماه سال جاری با هزینه مقاوم سازی و راه اندازی تاسیسات 20میلیارد تومان بهره برداری خواهد شد.

 

وی درادامه گفت:  اعتبار ۲۸۲میلیارد تومان برای بخش عمرانی و زیرساختی شهرستان جذب شده است که لازم است ادارات دولتی طرحهای عمرانی خودرا در اولویت قراردهند .

 

وی در پایان گفت: ما خادم و خدمتگزار ملت هستیم تلاش ما هرچقدر بیشتر باشد رضایتمندی مردم را به دنبال خواهد داشت.

 

شهرستان سرپل ذهاب 11هزار و 572 خانوار شهری و 12هزار و 882 خانوار روستایی ، با جمعیت 37هزار و 208نفر شهری، 49هزار 787نفر روستایی ، یک هزار و211 کیلومتر مربع مساحت دارد.

 

انتهای پیام/3033

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها