24. فروردين 1398 - 12:48   |   کد مطلب: 220076
کرمانشاه- ایرنا- جشنواره بازی های بومی و محلی با حضور رییس انجمن جهانی ورزش ها و بازی های سنتی، رییس فدراسیون و جمعی دیگر از مسوولان در کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش بازی دراز، بهرام بهروش رئیس هیات ورزش های روستایی و بازیهای بومی محلی، در حاشیه این جشنواره گفت: یکی از اهداف برگزاری این جشنواره کمک به ثبت جهانی رشته زوران به اسم کرمانشاه در حضور آقای «ژائوئن» رئیس انجمن جهانی ورزش ها و بازی های سنتی بود.
وی افزود: ورزش سنتی زوران از جمله ورزش های مهیج و پرطرفداری است که از دیرباز خاستگاه آن در استان کرمانشاه قرار داشته است.
بهروش خاطرنشان کرد: در این جشنواره مسابقات زوران در اوزان 80، 90 و 120 کیلوگرم با حضور 24 شرکت کننده برگزار شد تا بیش از پیش به زیبایی و اصالت آن پی ببرند.
رییس هیات ورزش های روستایی و بازی های بومی محلی کرمانشاه یادآوری کرد: از دیگر برنامه های تدارک دیده شده اجرای چند برنامه و بازی محلی مانند لی لی، غازقولنگ، سرگیجان، دوز پا و کلاو روانکی بود که باعث نشاط حاضران شد.
وی ادامه داد: برپائی سیاه چادر و پخت غذاها و شیرینی های محلی مانند آش دوغ، آش رشته، بژی و کلانه از دیگر برنامه های اجرا شده در حاشیه جشنواره بود.
بهروش همچنین با اشاره به برپایی 48 جشنواره بازی های بومی و محلی در تمامی شهرستان های استان کرمانشاه گفت: درصددیم امسال تعداد جشنواره ها را نسبت به سال قبل افزایش دهیم. 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها