22. فروردين 1398 - 12:10   |   کد مطلب: 220059
کرمانشاه- ایرنا- سیل‌زدگان شهرک کَرناچی کرمانشاه که خانه‌هایشان سست و مملو از گِل و لای و فاضلاب شده چشم انتظار مساعدت مسوولان هستند.

به گزارش بازی دراز، پس از بارش‌های سنگین نوروز 98، این شهرک حدود 25 هزار نفری با بحران جدیدی روبرو شد؛ این بار طغیان رودخانه قره‌سو بخشی از شهرک را زیر آب برد و 150 خانواده را بی‌خانمان کرد.
مسئولان پیش از وقوع سیل چندین بار از اهالی خواستند خانه‌هایشان را تخلیه کنند اما بیشتر آنان توجهی نکردند.
ناصر از سیل‌زده‌های کرناچی گفت: تصورم این بود که ممکن است مانند گذشته آب تا مقابل در حیاط بالا بیاید اما هرگز فکر نمی‌کردم سیل اینگونه خانه‌ام را غرق کند. 
اواخر شب 11 فروردین بود که قره‌سو خاکریز کناری خود را شکافت و به یکباره خانه‌های اهالی بخت‌برگشته کرناچی را زیرآب برد؛ سیل آنقدر سریع وارد خانه‌ها شد که ساکنان محله تنها موفق شدند خود را نجات دهند.
حدود 250 خانه کرناچی بدون مجوز قانونی و چند متر پایین‌تر از سایر ساختمان‌های شهرک در بستر رود قره‌سو ساخته شده‌اند؛ کم‌آبی و سربه‌زیری چندین ساله قره‌سو این گمان را ایجاد کرده بود که حاشیه رود می‌تواند جای امنی‌ برای زندگی باشد.
این بود که شهرداری و آب ‌منطقه‌ای کرمانشاه چشم خود را بر این ساخت و سازهای غیرقانونی بست و بی‌خیال امنیت شهر و شهروندان شد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها