21. فروردين 1398 - 12:16   |   کد مطلب: 220043
قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: بارندگی های اخیر که منجر به جاری شدن سیلاب و سرریز شدن آب رودخانه الوند در این شهرستان شد، در مجموع حدود 21 میلیارد تومان خسارت به زیرساخت های مختلف این منطقه وارد کرد.

به گزارش بازی دراز، مرادعلی تاتار روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این خسارت ها به زیرساخت های راه، عمران شهری، 415 هکتار از باغات و 700 هکتار از زراعت این شهرستان وارد و 70 راس دام سبک نیز تلف شد.
وی، همچنین از وارد شدن خسارت به 40 کیلومتر راه و جاده عشایری، 32 دهنه پل و 220 سیاه چادر عشایری، پنج هزار متر کانال آبرسانی و کانال ها و انهار سنتی و 20 ایستگاه پمپاژ، تخریب جاده بین مزارع، یک هزار و 500 هکتار سامانه آبیاری تحت فشار در این شهرستان در اثر سیلاب های اخیر خبر داد.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: بارش های اخیر همچنین به 667 هکتار بخش آبخیزداری و کاشت منابع طبیعی این شهرستان خسارت زد.
تاتار ادامه داد: تلاش مجموعه اعضای ستاد مدیریت بحران و تمامی دستگاه های خدمات رسان در ایام بارش باران و وقوع سیلاب در شهرستان قابل قدردانی است.
وی گفت: در مجموع در مدت فعالیت 2 سامانه بارشی که منجر به وقوع سیلاب در این منطقه شد، بیش از 63 میلی متر باران در قصرشیرین بارید و میزان بارندگی های فروردین ماه امسال در این شهرستان نیز 139 و 9 دهم میلی متر به ثبت رسیده است. 
قصرشیرین با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق دارد. 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها