19. فروردين 1398 - 11:00   |   کد مطلب: 220015
بازی دراز1404: رییس شورای شهرسرپل ذهاب گفت: حرکت خودجوش مردم زلزله زده و مسئولین استان و شهرستان برای کمک به سیل زدگان قابل تقدیر است و لازم است درکنار توجه به سیل زدگان مسئولین رفع مشکلات بازسازی مناطق زلزله زده را نیز مورد توجه قرارداده و زلزله زدگان فراموش نشوند.

به گزارش بازی دراز، با سلام و تحیات الهی

با ابراز همدردی با هموطنان عزیزم  در بحران سیل اخیر در مناطق شمالی - غرب و جنوب غربی کشور، جا دارد که همدردی مردم زلزله زده ی سرپل زهاب را به گوش مسئولین و مردم این مناطق اعلام بداریم.  

با اطمینان خاطر می دانیم مسئولین استانی و در راس آن مدیریت استانداری با هماهنگی وتدابیر لازم به کمک این عزیزان خواهید شتافت همانگونه که مردم شریف سرپل زهاب با یک پویش خود جوش و مردمی با همت تمام به کمک هموطنان سیل زده اهتمام ورزیدند، که در اینجا جا دارد از تمامی مردم و مسئولین شهرستان سرپل زهاب ، امام جمعه بزرگوار - نماینده ی حوزه انتخابیه - فرماندارمحترم شهرستان و مجموعه ی دیگر نهادهای نظامی کمال تشکر و قدرانی را داشته باشیم.

در ادامه لازم به ذکر است که متذکرشوم  و امیدوارم این بحران های اخیر مسبب و بهانه ای نباشد که شهرستان سرپل زهاب و مردم زلزله زده ی شهید پرور آن بدست فراموشی سپرده شوند چرا که با رجوع به حافظه تاریخی - تاریخ و سرگذشت شهرستان سرپل زهاب بعد شکل گیری انقلاب اسلامی این منطقه آبستن حوادث غیر طبیعی و طبیعی زیادی بوده است. به مرور و در همان ابتدا جنگ طاقت فرسا که هشت سال بطول انجامید  که پیامدهای منفی  اجتماعی - اقتصادی از جمله اوارگی و مشقات روحی و روانی  و وضعیت اقتصادی ( زیر ساختی کشور  و منطقه را با بحران مواجه کرد ولی در مقابل سبب تقویت  ریشه های معنوی انقلاب ، ترویج فرهنگ ایثار و استقامت و شهادت و نهادینه کردن ان در جامعه شد. بعد از این همه فرصتها و چالش های ناشی از جنگ که  هنوز مدت زمان زیادی از آن نگذشته بود،حمله ی منافقین یکبار دیگر کابوس جنگ را در خاطر مردم به مخاطره و خاطره سازی کرد و دوباره بحران ویرانی و کوچی دیگر را به تکرار درآورد.

با رفع این بحران ها مردم با بارقه ای از امید به دیار و خانه و کاشانه ی ویران خود بازگشتند و دوران باسازی را با کمک دولت به اغاز درآوردند. اما این بازسازی زمان و هزینه مالی زیادی را برای مردم در بر داشت. هنوز خستگی دوران باسازی بعد از جنگ از وجود تک تک مردم بیرون نجسته بود و بدهی های سرسام آور نوسازی ( وام های مسکن ) بر روی دوش این مردم سنگینی می کرد که زلزله زنگ خانه مردم را برای یک بازسازی و نوسازی حاصل از ویرانه زلزله بصدا درآورد. هرچند که باید از مجموعه ی ملت ایران و دولت ( ملت – دولت ) تشکرویژه داشت. اما کمک های دولت به اندازه ای نبوده که بتواند چهره ی شهر زلزله زده ی سرپل زهاب بطور کامل عوض کند. کمک های بلاعوض مالی و تسهیلات بانکی، در تورم سرسام آور یکسال اخیر هضم شد که این موضوع  خسارات روحی و روانی در مناطق زلزله زده  را بیش از پیش  و بیشتر از حد تصور در وجود این مردم افزایش داده است. لذا با توجه به رشد تورم غیر قابل تصور مقارن با باسازی منازل مردم زلزله زده و رکود بی سابقه اقتصادی در یکسال اخیر در کشور و منطقه که درامد زایی مردم هم به پایین ترین حد ممکن رسیده است و این مردم با مشکلات عدیده ای روبرو هستند و هرگز قادر به پرداخت بدهی های گذشته و وام های دریافتی ( معیشتی و نوسازی )  حال نیستند لذا از استاندار محترم و نماینده حوزه انتخابیه خواهشمندیم در جهت بخشودگی تمامی این وام ها، پیگیری های مجدانه از مراجع بالا در دولت در جهت امید بخشی به بازگشت مردم به زندگی عادی به انجام برسانید.

مجددا نیک است در این مجال از دولت – و همراهی و همدلی  نماینده دولت استاندار پرتلاش مهندس بازوند -  امام جمعه ی همیشه در صحنه و مردمی سرپل زهاب  و پیگیریهای لازم نماینده حوزه انتخابیه جناب اقای دکتر تجری  –  فرماندار محترم جناب اقای جمالی نیا که نهایت تلاش خود را در جهت بهبود وضعیت شهرستان بکار گرفتند کمال قدردانی و تشکر نماییم.

 

رییس شورای شهر سرپل زهاب

حشمت صفری

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها