18. فروردين 1398 - 11:45   |   کد مطلب: 220011
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: براساس آخرین ارزیابی بعمل آمده و گزارشهای کارشناسی که به تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاون عمرانی استانداری رسید، خسارت ناشی از سیل اخیر و بارش های فروردین ماه هزار و 560 میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش بازی دراز، جلیل بالایی روز شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: این ارزیابی میدانی پس از پایان بارشها به ویژه ۴۸ ساعت گذشته انجام شده و برای طرح در هیات دولت به سازمان بحران وزارت کشور ارسال شد. 
وی بالاترین خسارت وارده را به بخش زیرساخت راه های اصلی و روستایی و پل ها با 460 میلیارد تومان، نیرو شامل آب، برق، گاز و مخازن و رودخانه ها 389 میلیارد تومان و بخش کشاورزی با خسارت 386میلیارد تومان عنوان کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اضافه کرد: بعد از زیرساخت شهرها و روستاها، میزان خسارت وارده به شهرداری ها و دهیاری ها 150 میلیارد تومان و سایر دستگاه های اجرایی استان نیز 175 میلیارد تومان برآورد شده است.
متاسفانه در جریان سیل فروردین ماه کرمانشاه 2 نفر از اهالی شهرستانهای سرپل ذهاب و هرسین نیز جان باختند.
سامانه بارشی قوی که یکشنبه شب هفته گذشته وارد آسمان استان کرمانشاه شد در 24 ساعت فعالیت سبب بارش شدید و به دنبال آن آبگرفتگی و سیل شد.
سیلاب خسارت فراوانی به زیرساخت‌های این استان به ویژه در حوزه کشاورزی و راه وارد کرد.
شدت بارش‌ها و سیل در شرق و جنوب شرقی استان در شهرستان‌های هرسین، کنگاور و صحنه بیشتر بود.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها