16. فروردين 1398 - 15:49   |   کد مطلب: 219988
بازی دراز۱۴۰۴: حجت الاسلام جواد فاطمی نسب امام جمعه شهرستان سرپلذهاب گفت : جمهوری اسلامی در سایه ایستادگی و عدم تسلیم دربرابر استکبار امروز توانسته به دستاوردهای ارزشمندی در زمینه های مختلف دست یابد.

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان بااشاره به فرارسیدن ماه شعبان اظهارداشت : ماه شعبان ماه پر برکتی است که درآن شخصیتهای والا و ارزشمندی از ستارگان آسمان امامت و ولایت دیده به جهان گشوده اند و دارای اهمیت خاصی می باشد.
وی افزود : میلاد باسعادت امام حسین(ع) ، حضرت ابالفضل(ع)، امام سجاد(ع) و قطب عالم امکان حضرت ولی عصر (عج) در ماه پربرکت شعبان می باشد.
ایشان بابیان اینکه ماه شعبان منصوب به پیامبر عظیم الشان اسلام می باشد ادامه داد : پیامبر اسلام(ص) می فرمودند: شعبان ماه من است هرکس یک روز از ماه من را روزه بگیرد بهشت بر او واجب می شود.
وی تصریح کرد : ماه شعبان مقدمه ورود به ماه پرفیض رمضان است و این یکی دیگر از ویژگیهای ماه شعبان است که این ماه را دارای اهمیت خاصی کرده است.
امام جمعه شهرستان بااشاره به ولادت باسعادت امام حسین (ع) اظهارداشت: این روز به عنوان روز پاسدار نامگذاری شده است و رهبر معظم انقلاب درباره پاسداران می فرمایند اینها همان کسانی هستند که علی رغم همه انگیزه هایی که در دنیای مادی امروز برای جوانان وجود دارد لباس بافت با پوشیدن و به استقبال معنویات رفتند برای خدا قدم در میدان گذاشته و هر جا هر چه از وجودشان لازم بوده جان شان و سلامتی شان را تقدیم کردند
وی ادامه داد : روز ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام نیز به پاس جانبازی ها و رشادت های علمدار کربلا به عنوان روز جانباز نامگذاری شده است.
فاطمی نسب عنوان داشت: جانبازان سرافراز انقلاب اسلامی با الگو قرار دادن بزرگ جانباز کربلا در راه دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی بهترین سرمایه وجودی خود را ایثار کردند.
امام جمعه شهرستان درادامه با اشاره به میلاد با سعادت امام سجاد علیه السلام در پنجم شعبان اذعان داشت : پیامبر خدا صلی الله در توصیف نام سجاد فرمودند خداوند متعال او را سید عابد آن و زینت دوستان خدا خوانده است گویی هم اینک او را می بینم که در روز قیامت در بین صفحات شاد و سربلند و خرامان در رفت و آمد است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به روز ملی فناوری هسته ای اشاره کردو گفت: فناوری هسته ای نماد خودباوری و توانمندی ملی است که دانشمندان ایرانی توانستند با تلاش و مدیریت جهادی و انقلابی به این تکنولوژی که در اختیار کشورهای محدودی است دست یابند.
ایشان ۲۰ فروردین را سالروز قطع رابطه سیاسی ایران با آمریکا در سال ۱۳۵۹ دانست و نامه داد ادامه داد:جمهوری اسلامی با گذشت نزدیک به چهل سال از قطع ارتباط با آمریکا دستاوردهای ارزشمندی که ناشی از ایستادگی و عدم تسلیم دربرابر استکبار است را به دست آورده است.
فاطمی نسب درادامه افزود : ۲۱ فروردین سالروز شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی است که نماد یک فرمانده انقلابی و بصیر بود.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها