27. اسفند 1397 - 13:00   |   کد مطلب: 219890
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه گفت: ایام نوروز فرصت مناسبی برای ایجاد نشاط اجتماعی در استان است و همه دستگاه ها به ویژه نهادهای فرهنگی و اجتماعی علی الخصوص صدا و سیما باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش بازی دراز، علیرضا گودرزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، نشاط را امری درونی دانست و گفت: جلوه بیرونی نشاط همان شادی است که می توان با استفاده از ظرفیت های خوب فرهنگی که در استان کرمانشاه کم نظیر است بستر لازم برای شاد بودن آحاد جامعه را فراهم کرد.
وی با بیان اینکه برای تمامی شهرستانهای استان یک بسته پیشنهادی باهدف ایجاد نشاط در جامعه ارائه شده است، گفت: در این بسته پیشنهادی از اجرای برنامه های شاد و ‌مفرح در بوستان‌ها، برگزاری آیین های فرهنگی با استفاده از ظرفیت غنی موسیقی فولکلور و محلی، همایش‌های پیاده روی خانوادگی، آیین های شب شعر و کنسرت های موسیقی وجود دارد که از طریق سازمان‌های مردم نهاد انجام خواهد شد، زیرا اعتقاد داریم نشاط اجتماعی یک امر دولتی و اداری نیست که با بخشنامه بتوان آن را انجام داد و باید خود مردم و بویژه سازمان های مردم نهاد در این رابطه فعال باشند.
این مدیر فرهنگی با اشاره به ایام نوروز که فرصتی ارزشمند برای جذب گردشگر است، گفت: طبیعت بهاری، فصل شادی و شکوفایی است که لازم است دستگاه‌های عضو کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان با غنیمت شمردن این فرصت، متناسب با حوزه فعالیت خود موضوع ارتقاء نشاط اجتماعی را مورد توجه قرار دهند.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه گفت: کرمانشاه استانی ثروتمند به ویژه از لحاظ فرهنگی و اجتماعی و منابع خدادادی و طبیعی است.
وی اظهارداشت: طبیعت زیبای اورامانات، سراب های دیدنی صحنه و دالاهو، هرسین و سنقر و طبیعت سحرانگیز غرب استان که قطعه ای از بهشت ایران محسوب می شود، می‌تواند هدف مهمی برای گردشگران نوروزی از اقصی نقاط کشور باشد.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای بیش از چهار هزار و 200 اثر تاریخی و گردشگری است که تاکنون بیش از 2 هزار و 200 اثر آن به ثبت ملی رسیده است.
هر سال بیش از 2 میلیون مسافر از نقاط مختلف کشورمان وارد استان کرمانشاه می شوند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها