27. اسفند 1397 - 12:57   |   کد مطلب: 219887
تهران - ایرنا - دادستان پاریس اعلام کرد: به دنبال هجدهمین هفته اعتراض های جلیقه زردها در پاریس و افزایش خشونت ها، 250نفر در مجموع دستگیر شدند که 92نفر آنها هنوز در بازداشت به سر می برند و 97 نفر دیگر باید محاکمه شوند.

به گزارش بازی دراز، به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه گزارش کرد: غارت اموال مردم، آتش سوزی، پرتاب سنگ به نیروهای پلیس... هجدهمین هفته اعتراض جلیقه زردها شاهد بالاگرفتن و شدت خشونت ها بویژه در خیابان شانزه لیزه بود که توسط معترضان ویران شد.
«کریستوف کاستانر» وزیر کشور فرانسه گفته که حدود 1500نفر افراطی'فوق العاده خشن' در میان 10هزار تظاهرات کننده شناسایی شده در پاریس نفوذ کرده بودند.
بر اساس آمارهای جدید اعلامی از سوی دادستان پاریس، 250 نفر از جمله 21 فرد زیر سن قانونی در جریان اعتراض های شنبه گذشته بازداشت شدند که از این تعداد 92نفر هنوز در بازداشت به سر می برند و 97نفر دیگر محاکمه خواهند شد.
روز شنبه، پلیس دستگیری 237 نفر را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، در حالی که وزیر کشور فرانسه، مجموع نفرات شرکت کننده در اعتراض های شنبه گذشته را 32هزار در سراسر فرانسه اعلام کرده است، رقم اعلام شده از سوی جلیقه زردها که در فیسبوک منتشر شده 230هزار و 766نفر است.
به گزارش ایرنا، اعتراض های مردمی به سیاست های اقتصادی دولت که از 17نوامبر سال میلادی گذشته در سرتاسر فرانسه شکل گرفته شنبه گذشته به هجدهمین هفته خود رسید.
این اعتراض های مردمی که جنبش 'جلیقه زردها' نام گرفته، 25 اسفند ماه در حالی وارد هجدهمین هفته خود شد که به نوشته رسانه های فرانسوی خشونت آمیزترین تجمعات در طول هفته های گذشته تر بوده است. 
شدت خشونت ها به اندازه ای بود که مکرون را مجبور کرد تا تعطیلات پایان هفته خود را کوتاه کرده و به الیزه بازگردد. 
در جریان این اعتراض ها تاکنون 11نفر کشته شده و از آغاز تظاهرات علیه دولت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، تاکنون دستکم 2 هزار تظاهرکننده و یک هزار نیروی پلیس زخمی شده اند.
به گزارش ایرنا، طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی دادستانی پاریس تا هشتم اسفند هشت هزار و 400 نفر در جریان این اعتراض ها بازداشت و 1796 نفر به مجازات زندان محکوم شده بودند که با احتساب آمار دو هفته اخیر این تعداد به تریتب به حدود 8هزار و 700 بازداشتی و حدود 1900زندانی می رسد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها