27. اسفند 1397 - 12:55   |   کد مطلب: 219884
نماینده مسلمان کنگره آمریکا خطاب به ترامپ:
نمی توانید مسلمانان را از کنگره منع کنید
تهران - ایرنا - «ایلهان عمر» نماینده مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به بازنشر توئیتی از سوی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا درباره تلاش دموکرات ها برای اخراج وی ازکنگره ، خطاب به ترامپ نوشت: نمی توانید مسلمانان را از کنگره منع کنید.

به گزارش بازی دراز، به گزارش تارنمای آمریکایی هیل، «ایلهان عمر» نماینده دموکرات از ایالت مینه سوتای آمریکا روز یکشنبه در صفحه کاربری اش در توئیتری نوشت: جدی می گویم. شما نمی توانید مسلمانان را از کنگره منع کنید. 
عمر در این توئیت به بازنشر توئیت ترامپ با استناد بر گزارش تارنمای هیل واکنش نشان داد. 
هیل پیشتر گزارش داده بود که برخی از دموکرات های ایالت مینه سوتا اقدامات اولیه را برای تعیین نامزد دیگری به منظور رقابت با «ایلهان عمر» در انتخابات مقدماتی سال آینده بکار بسته اند. 
ظاهرا اظهارات ایلهان عمر که به تعبیر این گروه از قانونگذاران آمریکایی یهودستیزانه بوده است، باعث خشم آنها شده است. 
هیل در گزارش خود آورده است: عمر با بیان این که سیاستمدارانی که از اسرائیل حمایت می کنند، به دلایل مالی چنین حمایتی را مبذول می دارند، جنجال هایی را برانگیخت.
اظهارات او درباره «وفاداری به یک کشور خارجی» از سوی برخی لابی ها نیز انتقادهایی را به دنبال داشت.
این نماینده مسلمان گفت معتقد است که انتقاد از روابط آمریکا و اسرائیل (رژیم صهیونیستی) به معنای یهودستیزی نیست. 
توئیت روزیکشنبه ایلهان عمر به دستور ترامپ درباره منع ورود اتباع پنج کشور عمدتا مسلمان به آمریکا اشاره داشت.
ترامپ فقط چند روز بعد از ورود به کاخ سفید، دستور ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا را صادر کرد که بلافاصله چنین تصمیمی در دادگاه های آمریکا و به دلیل هدف قرار دادن مسلمانان به چالش کشیده شد.
هیل نوشت: ترامپ در حالی گزارش مربوط به اقدام احتمالی دموکرات ها علیه ایلهان عمر را بازنشر کرده است که به اندازه کافی اقدامات علیه مسلمانان را به دنبال تیراندازی مرگبار دو مسجد در نیوزیلند محکوم نکرده است.
به گزارش ایرنا، ترامپ و برخی از مقامات کاخ سفید در واکنش به حملات مرگبار در مساجد نیوزیلند که جمعه هفته گذشته را به جمعه ای سیاه برای مسلمانان جهان تبدیل کرد، حاضرنشدند نامی از اسلام یا مسلمانان ببرند؛ اقدامی که در واقع از عمق کینه آنها نسبت به مسلمانان حکایت دارد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها