22. اسفند 1397 - 14:13   |   کد مطلب: 219838
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمانشاه گفت: فرهنگ ایثار و شهادت موجب استقلال کشور و ترس دشمنان شده و لازم است همه مسئولان ترویج آن را سرلوحه برنامه های خود قرار دهند.

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام هادی عسکری روز چهارشنبه به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد شهید با حضور در دفتر ایرنا، با اشاره به انواع توطئه ها در اوایل انقلاب، هشت سال جنگ تحمیلی و انواع تحریم ها، در طول چهار دهه انقلاب اسلامی افزود: این فرهنگ ایثار و شهادت مردم بود که کشور را در مقابل این همه دشمنی پیروز و سرافراز کرده است.

**برنامه ششم توسعه و توجه به فرهنگ ایثار و شهادت 
حجت الاسلام عسکری در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس گفت: در برنامه ششم توسعه که براساس عقلانیت و منطق تدوین شده ظرفیت مناسبی برای توجه و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در دستگاه های اجرایی لحاظ شده که ادارات باید از این ظرفیت بخوبی استفاده کنند.
او اضافه کرد: در راستای اجرای برنامه ششم توسعه، شورای فرهنگ ایثار و شهادت به ریاست استاندار در استان راه اندازی شده که طی جلسات آینده مصوبات آن برای توجه ویژه به فرهنگ ایثار و شهادت اعلام خواهد شد.

**به مناسبت روز شهید خدمات رایگان به مردم ارائه می شود
مدیرکل بنیاد شهید کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های بنیاد شهید در روز بزرگداشت شهید در استان اشاره کرد و گفت: به مناسبت این روز مقرر شده ورزشگاه ها، اتوبوس رانی و تاکسی رانی و برخی مراکز درمانی به مردم خدمات رایگان ارائه دهند.
حجت الاسلام عسکری در ادامه به دیدار خانواده ها شهدا از 12 بهمن تا 22 اسفند سال جاری به مدت 40 روز به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اشاره کرد و گفت: بنیاد شهید به منظور تکریم شهدا هر روز در این مدت از خانواده آنان دیدار و سرکشی کرده است.
وی به غرس نهال، ارسال پیامک به خانواده شاهد و ایثارگر، برپایی نمایشگاه و تصاویر شهدا هر شهرستان، برپایی ایستگاه های صلواتی و سلامت، پیاده روی خانوادگی و برگزاری زیارت عاشور را از دیگر برنامه های بنیاد شهید برای گرامی داشت روز شهید در استان برشمرد.

**88 تن از نخبگان شاهد و ایثارگر تجلیل می شوند
حجت الاسلام عسکری همچنین از تجلیل 88 نفر از نخبگان شاهد و ایثارگر استان در روز شهید خبر داد و گفت: به مناسب روز فرمان با درایت امام راحل (ره) برای تاسیس بنیاد شهید در 22 اسفند از تعدادی از خانواده های شاهد و ایثارگر استان نیز تجلیل می شود.
او در ادامه به برنامه نواختن زنگ شهید در تمام مدارس و دانشگاه های استان به مناسبت روز شهید اشاره کرد و گفت: در این روز تمام معلمان و اساتید دانشگاه قبل از آغاز درس پنج دقیقه در مورد فرهنگ ایثار و شهادت برای دانش آموزان و دانشجویان صحبت خواهند کرد.
وی همچنین به 100 عنوان طرح تحقیقی و پایان نامه دانشجویان دانشگاه رازی استان کرمانشاه با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و گفت: طی تفاهم نامه بنیاد شهید و دانشگاه رازی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مقرر شده 100 عنوان پایان نامه و طرح پژوهشی تدوین شود که اکثرا انجام شده است.

**ساخت سریال «خمپاره منور» 
مدیرکل بنیاد شهید کرمانشاه در ادامه، برگزاری مسابقات هنری، فرهنگی و ورزشی، ساخت فیلم کوتاه 100 ثانیه ای روز شهید، مصاحبه با والدین شهدا، سخنرانی و روایتگری همرزمان شهدا در عملیات ها را از جمله برنامه های دیگر بزرگداشت روز شهید عنوان کرد.
حجت الاسلام عسکری در پایان از ساخت سریال «خمپاره منور» با همکاری صدا و سیما خبر داد و گفت: فیلمنامه این سریال آماده شده و فقط منتظر تامین اعتبار آن هستیم.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت 9 هزار 796 شهید، 21 هزار و 309 جانباز و هزار و 790 آزاده برای پیروزی و سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها