21. اسفند 1397 - 12:12   |   کد مطلب: 219821
بازی دراز1404:باحضور معاون سیاسی وزارت امور خارجه و هیئت همراه، استاندارکرمانشاه ، رئیس اداره نوسازی مدارس کرمانشاه و فرماندارو جمعی از مسئولین سرپل ذهاب مدرسه 9 کلاسه شهدای وزارت امور خارجه در سرپل ذهاب افتتاح شد.

به گزارش بازی دراز، عراقچی معاون سیاسی وزارت امورخارجه در حاشیه این افتتاح گفت: بعد از زلزله غمبار دراستان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب یک احساس عمومی در سراسر کشور پدید آمد که هرکسی در هرحدی که می تواند مشارکت کند همکاران وزارت امور خارجه در داخل و خارج از کشور دریک حرکت خودجوش مبالغی جمع آوری کردند و جمعی دیگراز همکاران مامور شدند که این مبالغ درکارخیر و ماندگاردر شهرستان سرپل ذهاب با همکاری آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز به خصوص هیئت موسسین مدارس غیرانتفاعی منطقه دوآموزش و پرورش استان تهران به سرانجام برسانند و امروزیک دبیرستان کاملا مجهز ساخته شده مورد افتتاح قرارگرفت .

 

وی افزود: برای وزارت امورخارجه توسعه و آبادانی مناطق مرزی یک حرکت لازم و ضروری است و خوشحالیم  روند بازسازی در استان کرمانشاه که خط مقدم مقابله با دشمنان بعثی در سال های گذشته بوده این روند به سرعت دارد طی میشود.

 

این مقام مسئول کشوری تصریح کرد: پیام ساخت این کارخدا پسندانه درامر مدرسه سازی مشارکت خیردر امورعمومی و همگانی در کشور عنوان کرد و گفت: اگرچه دولت در این منطقه هزینه های زیادی صرف کرده است اما کار یک کارمردمی است و همکاران وزارت امور خارجه هم سهم خود را ادعا کرده اند.

 

عراقچی در ادامه بیان داشت: عراق یکی از کشورهای همسایه است که شراکت بسیار نزدیکی با هم داریم و مذاکرات مهمی امروز با حضور رئیس جمهور در عراق درحال انجام است و استانهای مرزی برای ما اهمیت دارند

 

وی افزود: رئیس جمهور کشور در روز روشن و با استقبال رسمی به عراق سفر کرد که نشان دهنده قدرت و عظمت کشور است درحالی که آمریکا بصورت شبانه به عراق سفر کرد و در پایگاه نظامی خود و بدون استقبال پیاده شد.

 

وی در پایان گفت: ویزای رایگان عراق خبر خوبی برای زوار ایرانی در سفر به عتبات عالیات است که روز گذشته توافق حاصل شد

 

گفتنی است؛این دبیرستان 9 کلاسه در مساحت زمین یک هزار و250مترمربع با 975مترمربع زیربنای ساختمان، 750مترمربع محوطه سازی و 135مترمربع دیوارکشی با اعتبار2میلیارد و 500میلیون تومان به همت وزارت امور خارجه و هیئت موسسین مدارس غیرانتفاعی منطقه دوآموزش و پرورش استان تهران در سرپل ذهاب ساخته شده است.

انتهای پیام/3033

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها