پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 219801 ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸

استاندارکرمانشاه از روند اجرای طرح جامع پرویزخان دیدن کرد

قصرشیرین- ایرنا- هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیرکل راه و شهرسازی استان، از مرز پرویزخان و روند اجرای طرح جامع توسعه این مرز رسمی در شهرستان قصرشیرین بازدید کرد.

استاندارکرمانشاه از روند اجرای طرح جامع پرویزخان دیدن کرد

به گزارش بازی دراز، فرماندار قصرشیرین جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، حضور استاندار کرمانشاه را در قصرشیرین و بازدید از مرز رسمی پرویزخان به صورت سرزده و در راستای پیگیری امور مربوط به عملیات اجرایی طرح جامع توسعه این مرز رسمی بیان کرد.
مرادعلی تاتار افزود: در این بازدید استاندار کرمانشاه دستورات لازم را در خصوص آسفالت چهار کیلومتر مسیر ورودی مرز رسمی پرویزخان صادر کرد و در این رابطه 6 میلیارد تومان اعتبار برای این مهم اختصاص یافت.
وی اظهار داشت: از اعتبار تخصیص یافته سه میلیارد تومان از سوی استاندار و سه میلیارد تومان نیز از سوی وزارت راه و شهرسازی تامین و قرار شد که عملیات آسفالت مرز تا قبل از پایان امسال اتمام یابد.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: همچنین استاندار کرمانشاه از مسکن مهر 180 واحدی قصرشیرین بازدید کرد و دستورات لازم را در راستای تکمیل و واگذاری این واحدها به مالکان آن ها صادر کرد.
عملیات اجرایی طرح جامع توسعه پرویزخان در مرحله اول با 34 میلیارد تومان اعتبار در هشتم اسفند امسال آغاز شد.
روزانه به طور میانگین 800 تا یک هزار و 200 دستگاه کامیون کالا از مرز رسمی پرویزخان و 300 تا 400 دستگاه کامیون کالای ترانزیتی از مرز خسروی این شهرستان به عراق صادر می شود.
مرز رسمی پرویزخان روزانه شاهد حجم بالایی از ترانزیت کالاهای صادراتی، تانکرهای سوختی، تردد مسافران و گردشگران به اقلیم کردستان عراق است.
پایانه مسافری و تجاری پرویزخان در زمینی به وسعت 14 هکتار احداث شده است.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با 27 هزار تن جمعیت و در اختیار داشتن 2 مرز رسمی و فعال پرویزخان و خسروی، دارای 186 کیلومتر مرز با عراق است که کانونی برای انجام مراودات تجاری و اقتصادی بین 2 کشور است.