18. اسفند 1397 - 9:39   |   کد مطلب: 219799
کرمانشاه - ایرنا- جشنواره منطقه‌ای فیلم و عکس شبدیز که از 14 اسفند در تالار انتظار کرمانشاه آغاز شده بود جمعه شب با معرفی نفرات برتر بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

به گزارش بازی دراز،  در مجموع یک هزار و 900 اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده بود که از این تعداد 50 تک عکس و پنج مجموعه عکس، 100 عنوان فیلم و 13 عنوان فیلمنامه در جشنواره ارائه شد.
هنرمندانی از استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، خوزستان، بوشهر، تهران و کرمانشاه در این جشنواره حضور داشتند. 
در پایان چهار روز برگزاری جشنواره نفرات زیر عناوین برتر را کسب کردند: 
تندیس جشنواره و مبلغ 25 میلیون ریال به “رضا محمدپور” برای فیلم ” بخت سپید” از ارومیه به عنوان بهترین پژوهش در فیلم مستند از میان 3 کاندید دریافت جایزه اهدا شد.
در بخش فیلمنامه نیز تندیس جشنواره و مبلغ 25 میلیون ریال به ” کیوان فهیمی” برای فیلم ” استادیوم “ از تهران اهدا شد. 
در بخش تصویربرداری نیز، تندیس جشنواره و مبلغ 25 میلیون ریال به “مصطفی قاهری” برای فیلم ” تلقین “ از تهران اهدا شد. 
در بخش تدوین نیز تندیس جشنواره و مبلغ 25 میلیون ریال به “مجتبی اسماعیل‌زاده ” برای فیلم ” موج کوتاه “ از تهران اهدا شد. 
تندیس جشنواره و مبلغ 25 میلیون ریال نیز به صورت مشترک به ” امیر عاشق حسینی و حسین قورچیان” برای صدای فیلم ” موج کوتاه ” از تهران اهدا گردید. 
در بخش بهترین فیلم پویانمایی نیز تندیس جشنواره و مبلغ 30 میلیون ریال به ” حسین ملایمی ” برای فیلم ” بدو رستم بدو “ از تهران اهدا شد. 
در بخش بهترین فیلم مستند نیز دیپلم افتخار و مبلغ 10 ریال به خانم هایده مرادی برای فیلم قارلی یولار و 
تندیس جشنواره و مبلغ 30 میلیون ریال به ” آتبین حسینی” برای فیلم ” مرز مه‌آلود ” از تهران اهدا شد. 
در بخش بهترین فیلم تجربی 
تندیس جشنواره و مبلغ 30٫000٫000 ریال مشترکا اهدا شد به سامان آریان پور برای فیلم ” تا ابد سکوت “ از کرمانشاه و آبتین مظفری برای فیلم پیدایش از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ 35 میلیون ریال در بخش بهترین فیلم داستانی به حامد اصلانی برای فیلم ” S “ از تهران اهدا شد. 
جایزه بزرگ جشنواره، تندیس جشنواره و مبلغ 50 میلیون ریال به اشکان خیل‌نژاد برای فیلم ” تلقین “ از تهران
اهدا شد. 
جایزه ویژه هیأت داوران، لوح تقدیر و مبلغ 20 میلیون ریال به محمد اسماعیلی برای فیلم ” موج کوتاه “ از تهران اهدا شد. 
همچنین دیپلم افتخار بهترین کارگردانی و مبلغ 10 میلیون ریال به اصغر لائی برای فیلم ” ورم ” از کرمانشاه اهدا شد.
دیپلم افتخار بهترین کارگردانی و مبلغ 10 میلیون ریال نیز به شورش وکیلی برای فیلم ” لکه ” از سنندج
اهدا گردید. 
در بخش فیلمنامه نیز لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال به ” حسین شایقی” برای فیلمنامه ” شهر سکوت” از تبریز، لوح تقدیر و مبلغ 15 میلیون ریال به عنوان نفر سوم به ” نسرین محمدپور ” برای فیلمنامه ” شکار” از تهران، دیپلم افتخار و مبلغ 20 میلیون ریال به عنوان نفر دوم به ” میثم محمدی” برای فیلمنامه ” پدر و دختر ” از کرمانشاه اهدا شد. 
تندیس جشنواره و مبلغ 25 میلیون ریال در بخش فیلمنامه به عنوان نفر اول به ” مسعود کرمی “ برای فیلمنامه ” موشک بازی ” از تهران اهدا گردید. 
لوح تقدیر فیلمنامه اقتباسی و مبلغ 10 میلیون ریال به ” اکو زندکریمی و سامان حسین پور” برای فیلمنامه ” وضع حمل ” از سنندج، تندیس جشنواره و مبلغ 20 میلیون ریال جایزه نقدی به عنوان بهترین فیلمنامه اقتباسی به ” اشکان چاوشی” برای فیلمنامه ” بوبونی” از کرمانشاه اهدا شد.
در بخش عکس این جشنواره نیز لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال به سمیه فرضی برای عکس ” مسیر وصل” از تبریز، لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال به شهاب ناصری برای عکس ” مادرم” از سنندج و لوح تقدیر و مبلغ 15 میلیون ریال به عنوان عکس سوم به ساجد حق شناس برای عکس “ مراسم نوروز کُردی” از سنندج
اهدا شد. 
دیپلم افتخار و مبلغ 20 میلیون ریال به عنوان عکس دوم به بهمن زارعی برای عکس “ شادی کودکان زلزله‌زده ” از کرمانشاه و تندیس جشنواره و مبلغ 25 میلیون ریال به عنوان عکس اول به قاسم شیشه گری از تهران اهدا گردید. 
لوح تقدیر و مبلغ10 میلیون ریال به عنوان بهترین استعداد جوان بخش عکس به صادق وثوقی نظر برای عکس “سایه ” از کرمانشاه و تندیس جشنواره و مبلغ 30 میلیون ریال به عنوان بهترین مجموعه عکس به محمد خاجوی عورکی برای مجموعه عکس ” پنجره ” از دزفول اهدا شد.
جشنواره فیلم و عکس شبدیز پس از 15 سال وقفه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد و امسال دومین سال برگزاری آن بود. 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها