18. اسفند 1397 - 9:35   |   کد مطلب: 219797
اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: بلندی برف در گردنه های این استان به بیش از 70 سانتیمتر رسیده است و به دلیل لغزندگی و کولاک تردد در راه ها با کندی جریان دارد.

به گزارش بازی دراز، «علی زندی فر» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: گردنه های زالیان جاده اراک - بروجرد، قاقان جاده اراک - ازنا، گردنه نقره کمر و گیان در جاده اراک تفرش و تفرش - قم از روز گذشته تا کنون شاهد کولاک و بارش برف سنگین است و با وجود برفروبی مستمر انباشت برف سبب کندی تردد شده است.
وی ادامه داد: سه هزار و 500 کیلومتر باند برفروبی از شامگاه جمعه تاکنون در جاده های استان مرکزی انجام شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی یادآور شد: 130 راهدار و 90 دستگاه ماشین آلات راهداری در شهرستان های اراک، خمین، تفرش، کمیجان، خنداب و شازند کار برفروبی و پاکسازی راه ها را برعهده دارند.
زندی فر خاطرنشان کرد: یکهزار و 100 تن مخلوط ماسه و نمک در این مدت در جاده های این استان برای جلوگیری از لغزندگی و حوادث احتمالی پخش شده است.
وی گفت: تمامی جاده های اصلی استان مرکزی اکنون باز است و تردد در آن ها تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی از رانندگان خواست در صورت امکان از سفر های غیر ضروری در جاده های استان مرکزی خودداری کنند و زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی همراه داشته باشند.
6 هزار و 400 کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن راه های روستایی است.
روزانه حدود 490 هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای این استان تردد می کنند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها