17. اسفند 1397 - 14:33   |   کد مطلب: 219792
بازی دراز۱۴۰۴: امام جمعه سرپلذهاب گفت: توسعه علم، فناوری و پژوهش از مهمترین محورهای سند راهبردی گام دوم انقلاب است که باعث ترس دشمنان نظام و انقلاب می شود .

به گزارش بازی دراز، 

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان بااشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهارداشت: نهضت علمی امام محمدباقر ع الگوی عملی نسل جوان برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است و سیره عملی این امام همام در به راه انداختن نهضت علمی و تولید علم ،الگوی عملی برای تحقق هر چه بهتر بیانیه بخصوص برای نسل جوان که مورد خطاب اصلی رهبر انقلاب است می باشد.
وی افزود : توسعه علم ،فناوری و پژوهش از مهمترین محورهای سند راهبردی گام دوم انقلاب است که مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد.
امام جمعه شهرستان تصریح کرد : جهاد در عرصه مناظره با دانشمندان ، تولید علم بانشرکتاب و تربیت اندیشمندان بزرگ، تولید علم همراه با رشد و تعالی معنوی در نسل جوان از جنبه های نهضت علمی و سیره عملی امام باقر ع است که می تواند الگوی نسل جوان در تحقق خواسته های رهبر انقلاب در مسیر تمدن اسلامی باشد.
ایشان بابیان اینکه دشمن از رشد علمی ما هراس دارد ادامه داد : خانم کلینتون در کتاب خاطرات خود عنوان می کند که همه دنیا در برهه ای از زمان از پیشرفت علمی ایران شگفت زده بودند و ترس آن می رفت که ایران به ابرقدرتهای تکنولوژی دنیا بپیوندد و درادامه با افتخار می گوید که ما توانستیم جلوی پیشرفت های ایران را بگیریم.
وی اذعان داشت : یکی از الزامات تحقق تمدن بزرگ اسلامی انتصاب مسئولان و کارگزاران شایسته و منطبق با خواسته ها و انتظارات بیانیه گام دوم می باشد.
فاطمی نسب درادامه به انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه اشاره کرد وگفت : این انتصاب درراستای تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب است و وظایف مهمی در دوره جدید برعهده دارد.
خطیب جمعه شهرستان ادامه داد: مبارزه جدی تر وبنیانی تر با باانواع فساد اقتصادی،اخلاقی وسیاسی ، مبارزه واقعی با فساد ودرهمه دستگاههای اجرایی بویژه در دستگاههای حکومتی ،پیشگیری با حساسیت و قاطعیت از تشکیل نطفه فساد و مبارزه با رشد آن ، تلاش همه جانبه درراه استقرار عدالت، میدان ندادن به ویژه خواری و رانت در همه دستگاههای دولتی و حکومتی از مهمترین وظایف قوه قضائیه در دوره جدید است.
وی بااشاره به ویژگیهای رئیس جدید قوه قضائیه خاطر نشان کرد : مورد اعتماد امام و رهبری بودن ، درخشش در دوره مسئولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر محرومیت زدایی، آشنایی کامل با مسائل درونی قوه قضائیه و برخورداری از سوابق انقلابی از ویژگیهای بارز آیت اله رئیسی می باشد.
امام جمعه شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود بااشاره به مناسبتهای پیش رو به سوم رجب سالروز شهادت امام هادی ع اشاره کرد وگفت : امام هادی ع باتربیت و مدیریت شیعیان و خواص پیام امامت را در سراسر دنیای اسلام رواج داده و همه فعالیتها و خدمات به اسلام را زیر برق شمشیر تیز و خون ریز شش خلیفه عباسی انجام دادند.
وی افزود :استفاده از تشکیلات سازمانی در غلبه بر مشکلات از شیوه های مبارزاتی امام هادی ع برای مدیریت در شرایط سخت و فشار وتهدید و خفقان است.
فاطمی نسب ۲۲ اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی را از دیگر مناسبتهای پیش رو دانست و اذعان کرد : مهمترین هدف در تاسیس بنیاد شهید به دستور حضرت امام رض در سال ۱۳۵۸ وروز بزرگداشت شهدا احیاء، حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی ، زنده نگهداشتن یاد شهیدان و حفظ آثار آنها و تجلیل و تکریم از خانواده های معظم شهداست.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها