12. اسفند 1397 - 9:07   |   کد مطلب: 219766
کرمانشاه- ایرنا- قائم مقام شهرداری کرمانشاه از برگزاری اولین جشنواره ملی آیین های نوروزی در ایام نوروز 98 و در مرکز استان خبر داد.

به گزارش بازی دراز، مهدی عبدالمالکی شامگاه شنبه در کارگروه گردشگری استان کرمانشاه که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: این جشنواره از سوم تا دهم فروردین به مدت هشت روز برگزار می شود.
وی با بیان اینکه در این جشنواره 15 گروه از استان های کشور حضور دارند، افزود: اجرای 107 برنامه مفرح در مدت برپایی جشنواره پیش بینی شده است.
عبدالمالکی تصریح کرد: اجرای موسیقی، نوروز خوانی و برگزاری آیین های محلی گیلکی، سیستانی، عربی، کردی، مازنی، ترکی، ترکمنی و ‌‌... از جمله برنامه های پیش بینی شده این جشنواره است.
قائم مقام شهردار کرمانشاه همچنین در خصوص فراخوان حضور در جشنواره ملی آیین های نوروزی گفت: گروه های متقاضی شرکت کننده تا 17 اسفند فرصت دارند اثر هنری قابل اجرای خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال و اسامی گروه های منتخب نیز روز 23 اسفند اعلام می شود.
وی تصریح کرد: مراسم افتتاحیه جشنواره ملی آیین های نوروزی روز سوم فروردین در طاق بستان و اختتامیه این رویداد نیز دهم فروردین با حضور مسوولان کشوری برگزار می شود.
عبدالمالکی در پایان با بیان اینکه به گروه اول جشنواره مبلغ 300 میلیون ریال جایزه اهدا می شود، گفت: تلاش داریم این جشنواره را برای نوروز 99 در سطح بین المللی برگزار کنیم.
در پایان این جلسه همچنین از پوستر مخصوص جشنواره ملی آیین های نوروزی توسط استاندار کرمانشاه رونمایی شد. 
7458/8066

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها