12. اسفند 1397 - 9:06   |   کد مطلب: 219764
کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: ثبت جهانی اورامانات نقطه عطفی در توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر صنعت توریسم استان است و کار بزرگی به حساب می آید.

به گزارش بازی دراز، به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر شنبه در کارگروه گردشگری استان کرمانشاه که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: همه مسوولان و دست اندرکاران استان باید برای جهانی شدن اورامانات تلاش کنند.
وی افزود: یک پنجم جمعیت استان در منطقه اورامانات سکونت دارند و اگر این منطقه به ثبت جهانی برسد تحولی شگرف در استان و صنعت گردشگری آن ایجاد می شود.
بازوند خاطرنشان کرد: کرمانشاه استانی ثروتمند با سرمایه های بالا در بخش های مختلف از جمله گردشگری است که باید آن را در قالب صنعت توریسم به کل کشور و حتی جهان معرفی کنیم.
استاندار کرمانشاه تاکید کرد: جهانی شدن منطقه اورامانات گامی بلند و اثرگذار برای جذب گردشگر و ماندگاری آن است و به طور قطع سبب رونق اقتصادی استان نیز خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به ثبت 295 اثر ملی در مناطق اورامان نشین کرمانشاه، گفت: احتمال اینکه حدود یکصد اثر دیگر نیز در این مناطق شناسایی و به ثبت برسند وجود دارد و این بیانگر ظرفیت بالای این منطقه گردشگری است.
بازوند گفت: ثبت اورامانات به عنوان یک اثر جهانی، هدیه ای است از سوی ما به آیندگان و آن ها حتما از این کار ما به نیکی یاد خواهند کرد.
استاندار کرمانشاه در ادامه خواستار تشکیل ستاد رفع موانع ثبت جهانی اورامانات شد و گفت: این ستاد می تواند به انجام این مهم کمک شایانی کرده و کار را سرعت ببخشد.
وی تصریح کرد: این ستاد باید هر 15 روز یکبار و زیرنظر جلسه شورای برنامه ریزی استان به منظور اینکه مصوبات آن قابلیت اجرایی شدن داشته باشد، تشکیل شود.
بازوند در پایان و با بیان اینکه سال 98 باید سال گردشگری و اقتصاد استان باشد، گفت: همه دستگاه ها مکلف به فراهم کردن زیرساخت های لازم برای تحقق این مهم شده اند تا شاهد پیشرفت و تحول استان باشیم. 
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای بیش از چهار هزار اثر تاریخی است که بیش از 2 هزار و 200 اثر آن ثبت ملی شده است.
سنگ نگاره و کتیبه داریوش هخامنشی در شهر بیستون تنها اثر ثبت شده جهانی استان کرمانشاه است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها