10. اسفند 1397 - 14:15   |   کد مطلب: 219754
بازی دراز۱۴۰۴؛ رفع مشکلات اقتصادی و کاهش اثر تحریمها بر معیشت مردم نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی و برنامه ریزی مناسب در قرارگاه مرکزی اقتصادی کشور است.

به گزارش بازی دراز، 

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به دیدار مداحان اهل بیت علیه السلام با رهبر انقلاب اظهار داشت :مقام معظم رهبری در بخشی از سخنان خود در این دیدار به تقابل جبهه حق و باطل اشاره کرده و فرمودند امروز صف بندی جبهه حق و باطل همان صف بندی های دوران پیامبران بزرگ الهی و ائمه اطهار علیه السلام است.
وی بابیان اینکه نباید از دشمن ترسید و دچار اشتباه محاسباتی شد افزود :همانگونه که جبهه باطل در زمان پیامبر (ص) با وجود کثرت نفرات و تجهیزات و تبلیغات نابود شد امروز هم همان سرنوشت در انتظار جبهه مقابل انقلاب اسلامی است.
ایشان با اشاره به جنگ اقتصادی راه افتاده از سوی دشمن اذعان داشت: امروز جبهه باطل با تبلیغات سوء و جنگ تمام عیار اقتصادی به مبارزه با جمهوری اسلامی برخاسته است و مقام معظم رهبری تاکنون چندین بار با اشاره به سناریوی دشمن برای اعمال فشار اقتصادی بر ملت ایران سخن گفته و از تشکیل قرارگاه مرکزی فعال برای مقابله با این توطئه دشمن با حضور سه قوه کسور خبر دادند.
خطیب جمعه شهرستان ادامه داد : بیش از ۸ ماه از تشکیل قرارگاه مرکزی اقتصادی سه قوه گذشته ودر حالیکه رهبر انقلاب امید زیادی داشتند که کشور با تشکیل آن کمتر شاهد تکانه های سنگین در حوزه معیشت مردم باشد و در مقابل اتاق جنگ اقتصادی دشمن آن فرماندهی منسجم داخلی توانسته باشد آرامش نسبی را بر کشور حاکم کند اما متاسفانه کمتر شاهد تحرک جدی در بخش‌های اجرایی و نظارتی بودیم و هر روز از اتاق فرماندهی که قرار بود با همگرایی قوا کارهای بزرگ انجام دهد و در برابر این تلاطم قیمت ها قد علم کند اخبار دلسرد کننده ای شنیده می شود.
فاطمی نسب در ادامه به دلایل عدم توفیق قرارگاه مرکزی اقتصادی اشاره کرد و گفت: بخشی از این عدم توفیق به ساختار مدیریت کشور و بخشی دیگر نیز به کم انگیزگی و بی تحرکی مدیران و عدم طراحی ساز و کار مناسب برای اجرا بر می‌گردد و متاسفانه برخی از مدیران انگیزه و توانایی لازم برای مدیریت را ندارند.
وی ادامه داد : کم توجهی به تاثیر فزاینده تشدید تحریم‌ها بر مشکلات معیشتی، ضعف عملکرد مسئولین اجرایی در مدیریت اقتصادی کشور و تسلط واسطه‌ها بر عرصه اقتصاد و ایجاد امیدواری کاذب در جامعه نسبت به نتیجه بخشی تعامل با اروپایی ها باعث افزایش فشارها به ملت ایران شده است.
امام جمعه شهرستان در ادامه به سفر بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه به کشور اشاره کرد و اظهار داشت: این سفر دومین سفر خارجی بشار اسد ازسال ۲۰۱۱ پس از شروع بحران در این کشور به شمار می‌رود و در ۸ سال گذشته بشار اسد تنها یک بار به روسیه سفر کرده بود.
ایشان سپس به سخنان رهبر انقلاب در دیدار با بشار اسد اشاره کرد و افزود :نکته مهم در سخنان رهبری انقلاب این بود که بشار اسد را قهرمان جهان عرب خوانده و دلیل لقب گرفتن او به این عنوان را ایستادگی ایشان در طول هشت سال گذشته در مقابل تمام دنیای غرب و عرب و تروریست های تکفیری و صیانت از شرف ملت سوریه و خاک این کشور دانستند.
فاطمی نسب ادامه داد: تثبیت سیاسی و نظامی دولت سوریه و آغاز سفرهای خارجی و تجلیل از خدمات ایران در کمک به مبارزه با تروریسم در سوریه از مهمترین دستاوردهای سفر رئیس جمهور سوریه به کشور بود.
امام جمعه شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز تاسیس کمیته امداد به دستور امام رضوان الله اشاره کرد و گفت :کمیته امداد نهادی در راستای محرومیت زدایی است که با توجه به فرا رسیدن سال جدید همه مردم می توانند با آغاز هفته احسان و نیکوکاری در این راه بزرگ همراه کمیته امداد باشند.
وی روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی را از دیگر مناسبت های پیش رو دانست و بر لزوم حراست از منابع طبیعی و محیط زیست و تلاش همه مردم در جهت درختکاری تاکید کرد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها