5. اسفند 1397 - 9:57   |   کد مطلب: 219737
تهران- ایرنا- معاون انرژی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: در پی اعتماد وزارت نفت، توان ساخت داخل تجهیزات پکیج‌های اصلی پالایشگاهی افزایش چشمگیر یافت و رکورد جدیدی برای خودکفایی در تولید پمپ‌های سنگین و‌ پمپ‌های گریز از مرکز عمودی و افقی به دست آمد.

به گزارش بازی دراز، به گزارش شنبه تارنمای سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، «حمید بازارگان» افزود: داخلی‌سازی در زمینه سایر پکیج‌های اصلی تجهیزات پالایشگاهی نیز به پیشرفت 40 تا 80 درصد رسیده است.
بازارگان با اشاره به تجربه ایدرو در پیمانکاری و ساخت 6 فاز مختلف پارس جنوبی، سیاست‌های بخش نفت و انرژی کشور مبنی بر واسپاری پروژه‌های بزرگ نفتی به پیمانکاران داخلی بویژه در سال‌های اخیر را عامل اصلی توانمند‌‌سازی مهندسان و مجموعه‌های‌ داخلی و همچنین اشتغال‌زایی گسترده برشمرد.
وی از پیشرفت 84 درصدی فاز 14 پارس جنوبی خبر داد و افزود: اکنون ایدرو و سایر شرکت‌های ایرانی عضو کنسرسیوم با وجود تحریم‌های بین‌المللی، آنقدر توانمند شده اند که پروژه‌های انرژی را در غیاب شرکت‌های خارجی با اتکا به توان داخل و نرخ پیشرفت بسیار مناسب اجرا کنند.
بر پایه این گزارش، فاز 14 پارس جنوبی به ارزش پنج میلیارد و 250 میلیون دلار از سوی وزارت نفت و شرکت نفت و گاز پارس به کنسرسیومی متشکل از هشت شرکت ایرانی با راهبری ایدرو واگذار شده است.
به گزارش ایرنا، حمایت از خودکفایی و توانمندسازی همه بخش های راهبردی، از بندهای اقتصاد مقاومتی است.
بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال 1392 ابلاغ شد. 
سال 1395 از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت. سال 1396 نیز «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» بود و بالاخره رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار سال 1397 را «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کردند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها