4. اسفند 1397 - 9:57   |   کد مطلب: 219723
- اوغوز چلیک کول دیپلمات سرشناس ترکیه که پیش از این سفیر ترکیه در واشنگتن، تل آویو، آتن، دمشق و نماینده دایمی ترکیه نزد سازمان ملل بود، گفت: نشست ورشو نشانگر عمق اختلافات آمریکا و اروپا در مورد خاورمیانه است.

به گزارش بازی دراز،چلیک کول امروز / پنجشنبه/ در گفت وگو با بخش اخبار نیمروزی شبکه تلویزیونی سی ان ان ترک این مطلب را عنوان کرد. 
وی با تاکید بر اینکه ضد ایرانی بودن کنفرانس ورشو در مرحله نخست از سوی آمریکا اعلام شد اما این کشور برای افزایش تعداد شرکت کنندگان، بررسی مسایل خاورمیانه را هدف اصلی نشست اعلام کرد، گفت: ادعا می شود که مساله سوریه، یمن و فلسطین در کنفرانس بررسی می شود، ولی خبری از نمایندگان فلسطین و یا سوریه در کنفرانس نیست. 
چلیک کول با اشاره به اینکه آلمان و فرانسه در سطح وزیر خارجه در نشست شرکت ندارند و کمیسیر عالی امور خارجی اتحادیه اروپا نیز در نشست حضور ندارد، گفت: اولین بار است که اختلاف بین آمریکا و اروپا این گونه آشکار می شود.
وی گفت: هدف نشست جمع کردن کشورهای عرب و همراهی آنان با رژیم صهیونیستی در یک جبهه ضد ایرانی است .
ناظران سیاسی پیروی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان از سیاست های رژیم صهیونیستی را دلیلی بر ضعف این کشورها عنوان کرده اند.
این کارشناسان همچنین اتخاذ سیاست نزدیکی به رژیم صهیونیستی از سوی برخی کشورهای عربی را نتیجه بی توجهی سران این کشورها به جنایات صهیونیست ها علیه مسلمانان دانسته و شکست این سیاست را در آینده ای نه چندان دور از دستاوردهای پیروی از اسرائیل عنوان کردند. 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها