21. بهمن 1397 - 9:44   |   کد مطلب: 219609
کرمانشاه- ایرنا- سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی کشتی جام جهان پهلوان تختی در حالی با قهرمانی تیم ایران به پایان رسید که هر 6 کشتی گیر کرمانشاهی حاضر در این مسابقات خوش درخشیده و صاحب مدال شدند.

به گزارش بازی دراز، به گزارش خبرنگار ایرنا، حامد رشیدی، رضا افضلی، بهمن تیموری، محمدجواد حمیدی، ارشک و یدالله محبی کشتی گیران کرمانشاهی حاضر در مسابقات جام جهان پهلوان تختی بودند و توانستند با ارائه کشتی های زیبا، 3 مدال طلا، یک نقره و 2 برنز برای کشورمان به ارمغان بیاورند.
کشتی کرمانشاه با کسب این 6 مدال رنگارنگ پر تعدادترین دوره مدال آوری کشتی گیران خود را در یک دوره مسابقات بین المللی تجربه کرد.

** نقره و برنز وزن 74 برای کشتی گیران کرمانشاه
در مسابقات وزن 74 کیلوگرم 2 تن از کشتی گیران کرمانشاهی به نام های رضا افضلی و حامد رشیدی حضور داشتند که اولی به مدال نقره رسید و دومی هم برنز گرفت.
افضلی ابتدا در دور مقدماتی 10 بر صفر امیرحسین کاووسی را شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی هم شماگی تودویا از گرجستان را 10 بر صفر مغلوب کرد و به نیمه نهایی رسید.
این کشتی گیر کرمانشاهی در مرحله ماقبل فینال با دیگر کشتی گیر هم استانی خود حامد رشیدی برخورد کرد و توانست با برتری 12 بر 2 راهی دیدار فینال شود اما در این مرحله با قبول شکست 6 بر 4 مقابل حاجی مراد گادجیف از آذربایجان به مدال نقره بسنده کرد.
رشیدی دیگر کشتی گیر کرمانشاهی نیز در مسابقه اول دور مقدماتی 12 بر 2 محمد امیری و در مرحله یک چهارم نهایی 8 بر 6 مسعود کمروند را شکست داد تا با توجه به شکست از افضلی در نیمه نهایی راهی دیدار رده بندی شود.
این کشتی گیر کرمانشاهی در دیدار برای کسب مدال برنز توانست پس از آنکه سه امتیاز از شماگی تودویا کشتی گیر گرجستانی بگیرد وی را ضربه فنی و عنوان سوم را کسب کرد.

** طلای تیموری و برنز حمیدی در وزن 79 کیلو
در وزن 79 کیلوگرم نیز کرمانشاه 2 نماینده داشت که بهمن تیموری توانست با شکست کشتی گیر مطرح آذربایجانی طلا بگیرد و حمیدی هم صاحب مدال برنز شد.
تیموری در دور مقدماتی 10 بر صفر امین حسن تبار را شکست داد و سپس در یک چهارم با همین نتیجه نصیراف کشتی گیر قرقیزستانی را از پیش رو برداشت، ضمن اینکه در مرحله نیمه نهایی هم 8 بر صفر علی سوادکوهی را شکست داد و فینالیست شد.
وی در دیدار نهایی وزن 79 کیلوگرم به مصاف جبرئیل حسن اف کشتی گیر مطرح آذربایجان و دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز جهان رفت و در دیداری مهیج و تماشایی 6 بر 4 پیروز شد و عنوان قهرمانی را کسب کرد.
حمیدی هم ابتدا 12 بر 8 باگومدوف از روسیه را شکست داد و در مرحله بعد 12 بر 2 مقابل اندر جوشکون از ترکیه صاحب برتری شد ولی در نیمه نهایی نتیجه را با حساب 4 بر 3 به جبرئیل حسن اف از آذربایجان واگذار کرد و به دیدار رده بندی رفت.
وی در این مرحله توانست با حساب 12 بر 2 مقابل سجاد غلامی پیروز شده و مدال برنز را به گردن بیاویزد.

** طلای ارشک در 92 کیلوگرم
یکی دیگر از نمایندگان کرمانشاهی کشتی ایران در جام تختی ارشک محبی بود که وی با شکست تمامی رقبا توانست مدال طلای وزن 92 کیلوگرم را کسب کند.
وی که ابتدا در دور مقدماتی 11 بر صفر محمدجواد پرنوری را شکست داده بود در مسابقه دوم هم با حساب 7 بر یک از سد حسین شهبازی گذشت تا در مرحله یک چهارم نهایی مقابل مکی سیمونیا از گرجستان نیز 11 بر صفر پیروز و به نیمه نهایی راه یابد.
ارشک در این مرحله توانست 4 بر 2 شامیل زوبایروف از آذربایجان را شکست دهد و در دیدار نهایی نیز طی یک مسابقه زیبا و نفس گیر 2 بر یک محمدجواد ابراهیمی را با شکست بدرقه و قهرمان شود.

** طلای سنگین وزن بر سینه یدالله محبی 
مسابقات وزن 125 کیلوگرم نیز در حالی برگزار و به مسابقات جام تختی پایان داده شد که طلای سنگین وزن بر سینه یدالله محبی کشتی گیر کرمانشاهی نقش بست.
وی در اولین مسابقه خود در حالی که 6 بر صفر از الکسی ژورژولیانی کشتی گیر گرجستانی پیش بود توانست وی را ضربه فنی کند و سپس در دیدار نیمه نهایی 5 بر 2 امین طاهری را شکست داد و فینالیست شد.
محبی در آخرین کشتی سی و نهمین دوره مسابقات جام جهان پهلوان تختی توانست در مسابقه ای حساب شده 2 بر صفر امیر محمدی را از پیش رو بردارد و صاحب مدال طلا شود.
مسابقات جام تختی طی روزهای 18 و 19 بهمن در کرمانشاه با حضور 147 کشتی گیر از کشورهای ایران، روسیه، آذربایجان، ترکیه، ارمنستان، مجارستان، هلند، بلاروس، قرقیزستان و گرجستان برگزار و در پایان تیم های ایران با 215 امتیاز، آذربایجان با 112 امتیاز و قرقیزستان با 104 امتیاز به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها