15. بهمن 1397 - 12:38   |   کد مطلب: 219577
بازی دراز1404:نرگس نصوری دانش آموز سرپل ذهابی متولد 1382 پایه سوم دوره متوسطه اول مدرسه پروین اعتصامی با شرکت در آزمون ورودی انجمن ریاضی دانان جوان ایران برای سومین سال پیاپی موفق به راهیابی به مسابقات جهانی ریاضیات دانشگاه واترلو کانادا گردید.

به گزارش بازی دراز، نرگس نصوری دانش آموز سرپل ذهابی متولد 1382 پایه سوم دوره متوسطه اول مدرسه پروین اعتصامی با شرکت در آزمون ورودی انجمن ریاضی دانان جوان ایران برای سومین سال پیاپی موفق به راهیابی به مسابقات جهانی ریاضیات دانشگاه واترلو کانادا گردید.

گفتنی است، آزمون پاسکال جمعه دهم اسفند ماه امسال در دانشگاه تهران و توسط انجمن ریاضیدانان جوان ایران به نمایندگی از دانشگاه واترلو برگزار خواهد شد.

 

ازاین رو،پایگاه خبری بازی درازبا این دانش آموز موفق سرپل ذهابی سرکار خانم نرگس نصوری گفتگو تفضیلی ترتیب داده است که بیشتر با وی آشنا شویم :

لطفا از ابتدای اینکه وارد این عرصه شده اید و چه مراحلی را گذرانده اید و چه موفقیت های کسب کرده اید را توضیح بفرمایید:

 

زمانی که اولین آزمون سال 95 کلاس ششم درون مدرسه ای برگزار شد بنده شرکت کردم و بعد چند ماه از تهران با بنده تماس گرفتند و گفتنداز آزمون برگزیده شده اید، بعد من از تابستان قبل کلاس هفتم ، تا اسفند 96 حدود پنج تا آزمون ورودی دادم که موفق به کسب نمره قبولی و راهیابی به مسابقات جهانی ریاضیات واترلو کانادا شدم که اردیبهشت 96 دراستان تهران برگزار شد.

درهمان آزمون حدنصاب رتبه برتر شدن 110 بود که من 136 گرفتم و از دانشگاه واترلو دیپلم افتخارکسب کردم.

 

آزمون بعدی آزمون چاش هوش دانشگاه واترلو بود که من در آزمون ورودیش نمره کامل گرفتم و رتبه اول کشور شدم و تونستم به مسابقات جهانی راه پیدا کنم.

 

مسابقات جهانی چالش هوش یا  beaver در 19 آبان ۹۶ برگزار شد که اونجا هم توانستم دیپلم افتخاربگیرم.

 

آزمون بعدی که بسته به دانش ریاضی بود و در اسفند ماه برگزارشد من ورودیش قبول شدم ولی بخاطر شرایط زلزله 7/3دهم ریشتری 21 آبانماه گذشته نتوانستم در تهران و مسابقات جهانی شرکت کنم.

تا اینکه امسال که من از تابستان انواع دوره ها و کلاس ها و آزمون ها رو شرکت کردم و درآزمون ورودی که در دی ماه سال جاری برگزار شد توانستم موفق به راهیابی به مسابقات جهانی که نخستین مرحله دهم اسفندماه ماه آینده به اسم آزمون پاسکال که 25 تا سوال تستی است و آزمون بعدی در فروردین ماه سال 98به اسم فرایر که 5 تا سوال تشریحی هست، شرکت خواهم کرد.

 

چه انگیزه ای برای ادامه این مسیرعلمی داشتید؟

اینکه استعدادی که در زمینه ریاضی داشتم و شکوفا کنم و به یه جایی برسم که خانوادم بهم افتخار کنند و باعث سربلندی آنان و همشهری ها و حتی کشورم در عرصه های بزرگتر شوم. و اینک به همه نشان بدم هیچ چیزی نیست که نشود با تلاش به دست آورد.

 

چه توصیه های دراین راستا به دیگر دانش آموزان هم سن و سال خودت دارید:

استعدادهای خودشان را بشناسند و در راستای کشف و تقویتش قدم بردارند هیچ آدمی بی استعداد نیست ، هر فردی میتواند با تلاش و کوشش خودش باعث به وجود آوردن یک آینده زیبا برای خودش و سربلندی برا خانوادش باشد.

 

هدفت برای آینده بیان کنید :

دوست داشتم رشته ی ریاضی بخونم ولی با توجه به تحقیقاتی که داشتم شاخه ریاضی بیشتر رشته های مهندسی هست که بهشون علاقه ندارم هدف اصلیم قبول شدن در رشته دندانپزشکی در یکی از دانشگاه های تاپ کشورهست.

 

سختی های که دراین راه داشتید و هزینه ها و پشتیبانی های که در این مسیرموفقیت از شما شده است توضیح بفرمایید:

اینکه کنارهمه ی این آزمون ها من درس های مدرسه روهم داشتم و شرایط زلزله هم این هارو سخت ترمیکرد و من باید جوری برنامه ریزی میکردم که این شرایط لطمه ای به برنامه هام وارد نکنه و همچنین هزینه هایی که همه شخصی و از طرف پدرم بوده و من صمیمانه دستاشو میبوسم که با همه ی سختی ها همه ی شرایط و هزینه های هنگفت رو برای من فراهم کرد و پشتیبانی هایی که از طرف مسئولین خیلی وجود نداشته و من هرچی دارم اول از خدا و دوم از خانوادم و سوم از تلاش های خودم دارم.

 

چه انتظاری ازمسئولین دارید:

اینکه نه فقط من بلکه استعدادهایی که به وفور پیدا میشه رو کشف کنند و کمک کنند اجازه ندهند که این استعدادها از تلاش و کوشش زده بشوند ، آنها رو تحت حمایت روحی و مالی خودشان قرار بدهند ، انتظار شخصی بنده این هست که حداقل پیگیرکارهای من باشند و ازلحاظ هم مالی و هم کیفیت آموزش دبیران محترم و از قبیل این موارد من را مورد حمایت قرار بدهند.

 

آیا موفقیت تنها در داشتن امکانات و شرایط ایده آل بدست می آید ؟ عامل موفقیتت در این راستا چی بوده؟

 

وقتی انسان هدفی داشته باشه هیچ چیزی نمیتونه جلودارش باشه ، درسته که شرایط عامل موثری است ولی اون چیزی که در صدر همه به انسان کمک میکنه اراده و تلاش خود فرد است هیچوقت دنیا خودش با ما وفق نمیده ما باید اونطوری برنامه ریزی کنیم و در راستای اهدافمون قدم برداریم که هیچ چیز نتونه مانع راه ما برای موفقیت بشود.

عوامل موفقیت من اول لطف خدا، دوم حمایت های شدید و همه جانبه خانوادم و کمک های درسی خواهرم و سوم تلاش ها و سختی های خودم.

 

سخن پایانی:

اینکه همه بدانند موفقیت ها اتفاقی نیستند ما خالق آنها هستیم، هر انسانی زمانی که به یک جایگاهی میرسد مطمئنا برای به دست آوردنش سختی ها کشیده و خون دل ها خورده پس هیچوقت نگوئیم چه خوش شانس است بگویم چه سختکوش و تلاشگر.

انتهای پیام/3033

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها