15. بهمن 1397 - 9:32   |   کد مطلب: 219569
کرمانشاه - ایرنا - معاون امور بین الملل دانشگاه رازی کرمانشاه با بیان اینکه دفتر سازمان ملل برای رسیدن به شاخص های توسعه پایدار گام بر می دارد، گفت: سایر دانشگاه های استان باید برای معرفی دستاوردهای خود با فعالیت های این مرکز آشنا شوند.

به گزارش بازی دراز،  کیومرث زرافشانی روز دوشنبه در دیدار با رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران که با حضور جمعی از اساتید دانشگاه رازی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از اهداف مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل شبکه سازی بین دانشگاه ها می باشد.
زرافشانی در قالب یک مثال ادامه داد: اگر یک هیات علمی و یا هر فرد صاحب اندیشه و تفکری ، اقدام علمی قابل الگوشدن انجام داده باشد می تواند از طریق این مرکز آن را رواج و توسعه دهد.
معاون امور بین الملل دانشگاه رازی کرمانشاه ادامه داد: در این ارتباط تلاش می شود تا داوطلبانی برای همفکری و همکاری با این پروژه از سراسر دنیا پیدا شود و چه بسا از این طریق دانشگاه هایی که طالب این اثر هستند به حمایت مالی و یا فکری از پروژه بپردازند.
زرافشانی با تاکید براینکه این مرکز بستری برای شبکه سازی و برقراری ارتباط است، اظهار داشت: دانشگاه ها و مراکز علمی از این طریق می توانند صدا و تفکر خود را به گوش جهانیان برسانند.
زرافشانی با تاکید براینکه ظرفیت و دستاوردهای علمی بسیاری برای معرفی در استان وجود دارد، ادامه داد: فعالیت مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد در تهران، اقدام بشردوستانه ای است که سایر دانشگاه ها باید در آن مشارکت داشته باشند.
رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران نیز گفت: این مرکز برای تامین منابع مورد نیاز علمی دانشجویان دانشگاه رازی آماده همکاری نزدیک با این دانشگاه است.
ماریا دوتسنکو افزود: هم اینک 18 سازمان، صندوق و برنامه تخصصی زیرمجموعه سازمان ملل با دعوت دولت ایران در راستای منافع مردم این کشور فعالیت می کنند. 
نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران از سوی خبرگزاری جمهوری اسلامی و مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران روز دوشنبه در مجتمع شهید آوینی کرمانشاه گشایش یافت.
در این نمایشگاه 66 قطعه عکس و اسناد مهمی به نمایش گذاشته می شود که هر یک می تواند برای پژوهشگران ایرانی علاقه مند به علوم سیاسی، روابط و حقوق بین الملل سودمند باشد.
مجموعه عکس ها و اسنادی که برای این نمایشگاه انتخاب شده مربوط به آرشیو مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است.
در این نمایشگاه عکس هایی از حضور شخصیت‌های برجسته ایرانی هنگام تاسیس این سازمان جهانی، سفر هفت دبیرکل‌ سازمان ملل متحد به ایران و گزیده‌ای از طرح‌ های به اجرا در آمده این سازمان در ایران به نمایش گذاشته شده است.
این نمایشگاه از 24 الی 30 دی ماه از ساعت 9 الی 12 و 15 الی 18 برای بازدید عموم دایر است.
8066/7460

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها