15. بهمن 1397 - 9:21   |   کد مطلب: 219562
مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه گفت: زمین و طرح ساخت موزه دفاع مقدس کرمانشاه در مساحت 15 هکتار با زیربنای 12 هزار متر مربع تهیه و طراحی شده که ساخت آن در برنامه توسعه ششم دیده شده است.

به گزارش بازی دراز، سرهنگ مرادعلی محمدی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از غرفه ایرنا در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در بوستان شاهد افزود: این موزه شامل تاریخ استان، نقش کرمانشاه در انقلاب، بحران کردستان، حماسه پاوه، نقش و عملیات های استان کرمانشاه در طول هشت سال دفاع مقدس، دوران سازندگی در کرمانشاه و شهدای حرم در قالب نمایش های مختلف هنری مانند نمایش، عکاسی، تجهیزات نظامی است.

او در ادامه با بیان اینکه کرمانشاه 371 کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد، گفت: استان کرمانشاه در طول هشت سال دفاع مقدس به طور مستقیم با کشور عراق درگیر بود و در این استان 34 عملیات، 9 هزار و 800 شهید که فقط سه هزار شهید آن در بمباران ها تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. 

محمدی با اشاره به بحران کردستان و حماسه پاوه که در استان کرمانشاه اثر مستقیم داشت، افزود: استان کرمانشاه به علاوه تقدیم هزاران شهید، 21 هزار جانباز و هزار و 700 آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه ، احداث 20 یادمان شهدا در محورهای عملیاتی ، احداث 2 مرکز فرهنگی دفاع مقدس در شهرستان گیلانغرب با پنج هزار متر زیربنا و مرصاد با سه هزار متر مربع زیربنا را از جمله دستاوردها حوزه بنیاد حفظ و نشر آثار ارزش های دفاع مقدس برای احیای یاد خاطره شهدا و رزمندگان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه احداث مجموعه فرهنگی کرمانشاه نیز در دست اقدام است، بیان داشت: بنیاد حفظ آثار کرمانشاه برای بازتاب رشادت ها و شجاعت مردم استان کرمانشاه روزهای 17 تا 22 دی ماه سال جاری نمایشگاه در تهران برگزار کرد.

وی مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی را احیای روحیه خودباوری در کشور دانست و گفت: در طول دوران دفاع مقدس در تامین تمام تجهیزات جنگی کشور وابسته به خارج بودیم ولی اکنون ایران جز مجهزترین و مستقل ترین کشورها در زمینه تجهیزات نظامی مانند موشک و جنگ الکترونیک و دیگر تجهیزات نظامی است که همه حاصل خودباوری ناشی از انقلاب است.** هزینه کردن 36 میلیارد تومان برای زیرساخت های راهیان نور و دفاع مقدس 

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس کرمانشاه در ادامه از هزینه کردن 36 میلیارد تومان اعتبار برای زیرساخت های مربوط به راهیان نور و دفاع مقدس استان خبر داد و گفت: این اعتبار بعد از سفر مقام معظم رهبری به استان، از سوی دفتر رهبری ، بودجه های استانی استانداری و بنیاد حفظ آثار اختصاص یافت.

محمدی افزود: این اعتبار برای ایجاد 20 یادمان شهدای گمنام، 10 یادمان محورهای عملیاتی، یک مرکز فرهنگی و یادمان مرصاد هزینه شده است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها