13. بهمن 1397 - 10:28   |   کد مطلب: 219553
کرمانشاه - ایرنا - رئیس کمیته زوران کشور ، از برگزاری مسابقات قهرمانی زوران استان کرمانشاه در معبد آناهیتا کنگاور در ایام نوروز 98 خبر داد.

به گزارش بازی دراز، بهرام بهروش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات به مناسبت عید نوروز و با توجه به اینکه ورزش زوران با محوریت کنگاور ثبت ملی شده برای اولین بار در این شهرستان برگزار می شود.
او ادامه داد: در کنار این مسابقات برپایی سیاه چادرهای عرضه صنایع دستی، سوغات، آش و شیرینی محلی و نیز عرضه محصولات دامی کشاورزی را خواهیم داشت.
بهروش معتقد است؛ با توجه به شناختی که از کشتی گیران سطح استان کرمانشاه داریم از هر شهرستان بیش از 10 ورزشکار برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی خواهند کرد.
رئیس کمیته زوران کشور در ادامه با اشاره به اینکه تاریخ احتمالی برگزاری این مسابقات نیمه نخست تعطیلات نوروز سال 98 خواهد بود، اظهار کرد: هماهنگی های اولیه با دستگاههای اجرایی و نهادهای فرهنگی و ورزشی شهرستان کنگاور برای برگزاری این رخداد استانی انجام شده است.
رئیس هیات ورزش های روستایی و بازی های بومی محلی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه این مسابقات در اوزان مختلف برگزار خواهد شد، افزود: به قهرمان سنگین وزن این رقابت ها به عنوان «یل میدان» یک راس قوچ و به برندگان سایر اوزان لوح قهرمانی و جوایزی اهدا خواهد شد.
بهروش در پایان با قدردانی از همکاری خوب مسئولان، فعالان فرهنگی، گردشگری و ورزشی شهرستان کنگاور برای برگزاری این مسابقات اظهار کرد: برگزاری کشتی زوران در معبد آناهیتا تلالویی از تاریخ و تمدن کهن ایران زمین، فرهنگ، آداب و رسوم و بازی های بومی و محلی منطقه خواهد بود.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 76 هزار نفر در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربی است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها