13. بهمن 1397 - 10:19   |   کد مطلب: 219551
کرمانشاه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام راحل مبنای این انقلاب را اسلام قرار داد و از آغاز آن تا نگارش وصیت نامه بر این مبنا رفتار کرد.

به گزارش بازی دراز، به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر کرمانشاه ، با بیان اینکه حضور مردم در صحنه و حمایت آنان از انقلاب برای دفاع از اسلام بود، گفت: آنچه انقلاب اسلامی را حفظ کرده و دشمن را به وحشت می اندازد رعایت تمام شئون تقوا و اخلاص به ویژه توسط مسئولان کشور است.
او تأکید کرد: مسئولان باید در امور دینی و الهی هم به امام راحل به عنوان یک شخصیت عرفانی و الهی اقتدا کنند زیرا فقط امور سیاسی مهم نیست و همین اخلاق و معنویت امام بود که جوان ها را مجذوب خود کرد.
به گفته آیت الله علما، به برکت تقوا و اخلاص امام راحل است که ایران امروز به عنوان قدرت بزرگ منطقه مطرح است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به چهل سال توطئه و فشار دشمن علیه انقلاب اسلامی گفت: با وجود همه فشارها و تهدیدها، انقلاب ایران مستشاران دشمن را از کشور بیرون کرد، لانه جاسوسی آنها را تسخیر کرد، حمله نظامی طبس را شکست داد، در هشت سال جنگ تحمیلی سربلند بود، دشمن را در منطقه زمین گیر کرد و محور مقاومت را قدرتمند ساخت، فتنه های دشمن را ناکام گذاشت و به پیشرفت های بزرگ علمی دست پیدا کرده است.
وی در ادامه خطبه های نماز جمعه از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام خواست که لوایح پالرمو و CFT را تصویب نکنند و در بررسی FATF با دقت و تامل بیشتری عمل کنند.
امام جمعه کرمانشاه افزود: اینکه گفته شود ما برای تصویب FATF شرط می‌گذاریم، پذیرفتنی نیست زیرا غربی‌ها شروط ایران را قبول نمی‌کنند چنانچه در برجام هم تجربه کردیم.
او با بیان اینکه نباید دوباره به چاه بیفتیم گفت: این نظام مبتنی بر اسلام است و هر چیزی با اسلام سازگار باشد، قابل پذیرش است اما اگر سازش نداشت بی تردید باید آن را رد کرد.
آیت الله علما تاکید کرد: صدها هزار شهید در راه این انقلاب تقدیم شده و هزینه های فراوانی برای آن داده شده است و ما حق نداریم این دستاوردها را به راحتی از دست بدهیم.
به گفته نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، از زمان مصدق تاکنون هیچ گاه غربی‌ها قدم خیری برای ملت ایران برنداشته اند که اکنون بخواهیم به آنها اعتماد کنیم.
او از مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام خواست که در بررسی لوایح چهارگانه FATF با دقت و تأمل برخورد کنند.
در پایان نماز جمعه امروز هم بخشی از نمازگزاران با تجمع در مقابل مسجد جامع شهر کرمانشاه و امضای طوماری، خواستار رد FATF توسط مجمع تشخیص مصلحت و مجلس شورای اسلامی شدند.
لوایح FATF شامل «اصلاح قانون پولشویی، اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم، لایحه کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته (پالرمو) و لایحه کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT)» است که پس از اختلاف مجلس و شورای نگهبان، اکنون بررسی پالرمو و CFT در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت قرار دارد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها