10. بهمن 1397 - 11:42   |   کد مطلب: 219526
کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه با اشاره به وجود 101 واحد غیرفعال و راکد معدنی در استان، خواستار تعیین تکلیف هرچه سریعتر آن ها شد.

به گزارش بازی دراز، به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر سه شنبه در جلسه شورای معادن استان که در سرسرای جلسات استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: بیشتر این واحدها بیش از هفت سال است که غیرفعال بوده و تعیین تکلیف نشده اند.
وی افزود: عدم تعیین تکلیف واحدهای راکد معدنی یک فرصت سوزی آشکار است و تنها به ضرر استان خواهد بود چرا که افراد زیادی هستند که توانایی فعالیت در این عرصه را دارند و می توانند با بهره گیری از امتیاز آن ها اقدام های خوبی انجام دهند.
بازوند تصریح کرد: امتیاز پروانه های بهره برداری واحدهای معدنی غیرفعال باید از افرادی که تمایل و اشتیاقی به فعالیت در این عرصه ندارند گرفته شده و به افراد توانمند داده شود تا از این حالت رکود خارج گردد.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه ظرفیت های زیادی در واحدهای معدنی وجود دارد، گفت: حیف است از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده نشود و سال ها غیرفعال بماند.
وی ادامه داد: جدا از منافع اقتصادی که واحدهای معدنی برای استان دارند، از ظرفیت اشتغالزایی خوبی نیز برخوردار هستند و می توان تعداد زیادی را به کار مشغول کرد.
بازوند در پایان گفت: وضعیت به گونه ای است که برای اشتغالزایی نباید هیچ فرصتی را از دست بدهیم، چرا که در قبال مردم مسئولیت داریم و باید هر راهی که به اشتغال ختم می شود را طی کنیم تا بر این مشکل فائق آئیم.
در این جلسه با دستور استاندار پروانه پنج واحد معدنی که بیش از هشت سال از غیرفعال شدن آن ها می گذشت باطل و مقرر شد در جلسه آتی به وضعیت 15 واحد معدنی راکد دیگر رسیدگی شود.
در استان کرمانشاه 219 واحد معدنی وجود دارد که 118 واحد از این تعداد با اشتغالزایی یک هزار و 292 نفر فعال و 101 واحد نیز غیر فعال هستند. 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها