پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 219383 ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

امام جمعه کرمانشاه:

سفره مسئولان باید مانند سفره مردم معمولی باشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه مسئولان باید از اشرافی‌گری پرهیز کنند، تاکید کرد: سفره مسئولان باید مانند سفره مردم معمولی باشد و آنان نباید کاری کنند که سفره مردم کمرنگ شود.

سفره مسئولان باید مانند سفره مردم معمولی باشد

به گزارش بازی دراز، به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه 21 دی ماه شهر کرمانشاه افزود: رسیدگی به معیشت مردم بسیار مهم و یکی از وظایف نظام اسلامی است و باید اولویت اول دولت باشد. 
او همچنین گفت: تمام مسئولان کشور در هر سطحی که هستند باید یک زندگی عرفی و معمولی داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به توصیه ها و تاکیدهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب در باره پرهیز از اشرافی گری گفت: زندگی اشرافی برای مسئولان خطرناک است.
آیت الله علما به بیانات هفته جاری رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم قم هم اشاره و عنوان کرد: مسئولان کشور باید از نسل جوان استفاده کنند تا آنان وارد میدان کار و تجربه شوند.
او اضافه کرد: من بارها به مسئولان اجرایی استان توصیه کرده ام که زمینه ورود جوانان به میدان کار و مسئولیت را فراهم کنند.

** قول و عمل آمریکایی‌ها اعتباری ندارد
امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به ضعف دستگاه محاسباتی آمریکا اشاره کرد و گفت: بسیاری از محاسبات دولت آمریکا در باره جمهوری اسلامی ایران اشتباه محض بوده و سودی نصیب آمریکا نکرده است؛ از جمله ادعای نادرست وقوع تابستان داغ یا برگزاری جشن کریسمس 2019 در ایران.
به گفته او ، وقایع اخیر نشان داد که قول و عمل آمریکایی‌ها اعتباری ندارد.
آیت الله علما همچنین با بیان اینکه 40 سالگی انقلاب به معنی بلوغ و شکوفایی آن است ، گفت: به برکت بصیرت و فریاد ملت ایران اکنون شعار مرگ بر آمریکا در بسیاری از کشورها در حال زنده شدن است.
امام جمعه کرمانشاه در باره تحریم‌های ضد ایرانی غربی‌ها نیز اظهار کرد: این تحریم‌ها باید زمینه شکوفایی در داخل و تبدیل به فرصت شوند و این کار با همکاری مسئولان و مردم شدنی است چنانچه در دوران جنگ تحمیلی حتی سیم خاردار هم نداشتیم اما اکنون غربی‌ها در باره موشک های ما سخن می گویند.
استان 2 میلیون نفری کرمانشاه 32 شهر و 2 هزار و 932 روستا دارد.
7444/8066