22. دى 1397 - 10:06   |   کد مطلب: 219380
تعطیلی دولت آمریکا روز شنبه وارد بیست و دومین روز خود شد و این درحالی است که اختلافات «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا با نمایندگان دمکرات کنگره درباره تامین بودجه ساخت دیوار مرزی همچنان ادامه دارد .

به گزارش بازی دراز، شبکه تلویزیونی سی ان ان دقایقی پیش گزارش داد که نمایندگان کنگره آمریکا درحالی ساعاتی قبل مجلس نمایندگان آمریکا را ترک کردند ؛ که درصورت بازگشت (پس از تعطیلات آخرهفته ) هیچ دستور کاری در این خصوص نخواهند داشت .
سی ان ان افزود: ترامپ همچنین برای اعلام حالت فوق العاده امنیت ملی هشدار داده و اعلام کرده است که درصورت عدم تامین بودجه لازم برای احداث دیوار مرزی با مکزیک ؛ می تواند از محل بودجه پنتاگون هزینه ساخت دیوار مرزی را تامین کند.
رهبران دمکرات‌های کنگره می‌گویند دونالد ترامپ جلسه مذاکره با آنها را نیمه‌ کاره رها کرده و با عصبانیت اتاق را ترک کرده است.
سناتور «چاک شومر» و «نانسی پلوسی،» رهبران دمکرات های کنگره ؛ چهارشنبه گذشته برای مذاکره با رییس ‌جمهوری آمریکا برای خروج از بن ‌بست بر سر لایحه بودجه دولت و بازگشایی بخش‌های تعطیل شده دولت فدرال به کاخ ‌سفید رفته بودند.
گفتگوها میان دمکرات‌ها و رئیس‌جمهور آمریکا در حالی دوباره بی‌نتیجه ماند که تعطیلی بخش‌هایی از دولت فدرال وارد بیست و دومین روز خود شده است و این مدت طولانی ، یک رکورد به شمار می رود . آخرین تعطیلی طولانی ( 21 روز ) مربوط به دوران «بیل کلینتون» رییس جمهوری اسبق آمریکاست .
به گزارش ایرنا ، بخش هایی از دولت فدرال آمریکا در پی مخالفت شخص ترامپ با دمکرات ها بر سر تامین بودجه دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک از 22 دسامبر 2018 میلادی ( یکم دیماه ) تعطیل شده است.
ترامپ تخصیص پنج میلیارد و 600 میلیون دلار بودجه برای ساخت دیوار مرزی را درخواست کرده است و این درحالی است که دمکرات ها در مجلس نمایندگان تا سقف دو میلیارد دلار و آنهم برای تامین امنیت مرزها موافقت کرده اند.
این تعطیلی که در آستانه سال نو میلادی رخ داد، 800 هزار نفر از کارکنان دولت فدرال را تحت تاثیر قرار داد که از این میان، 420 هزار نفر از کارکنان دولت فدرال بدون دستمزد به سرکار می روند و 380 هزار نفر دیگر نیز به خاطر نبود بودجه در مرخصی اجباری به سر می برند.
این تعطیلی بخش هایی از وزارتخانه هایی همچون خارجه و امنیت ملی آمریکا را نیز در بر می گیرد.
تعطیلی دولت فدرال آمریکا مسبوق به سابقه است و در چهار دهه گذشته و از دوره ریاست جمهوری 'جرالد فورد' 22 بار تعطیل شده است.
بیشترین تعطیلی دولت فدرال در زمان ریاست جمهوری «جیمی کارتر» و طولانی ترین دوره تعطیلی دولت در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون رخ داد.
در دوره ریاست جمهوری جیمی کارتر بین سال های 1977 تا 1979دولت فدرال پنج بار و در مجموع 56 روز تعطیل شد.
نخستین تعطیلی دولت در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون بین 13تا 19 نوامبر 1995 به مدت پنج روز و دومین آن از از 15 دسامبر 1995 تا 6 ژانویه 1996به مدت 21 روز بود.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها