پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 219363 ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰

رئیس ستاد بازسازی کرمانشاه

بازسازی تمامی واحدهای تعمیری در مناطق زلزله زده پایان یافت

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی استان کرمانشاه ، از اتمام پایان عملیات بازسازی و مقاوم سازی تمامی 60 هزار واحد تعمیری خسارت دیده زلزله 7.3 ریشتری پارسال در مناطق زلزله زده این استان خبر داد.

بازسازی تمامی واحدهای تعمیری در مناطق زلزله زده پایان یافت

به گزارش بازی دراز، رضا خواجه ای روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی مالکان واحدهای تعمیری با معرفی به بانک های عامل از تسهیلات تعمیرات برای واحدهای مسکونی خود با توجه به نوع آسیب دیدگی برخوردار شدند.
وی اظهار داشت: همچنین از مجموع 37 هزار واحد تخریبی نیز کار ساخت 23 هزار واحد مسکونی پایان یافته و عملیات احداث 14 هزار واحد مسکونی نیز در دست اقدام است.
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه ، با اشاره به زمین لرزه چهارم آذر امسال قصرشیرین نیز گفت: کانون زلزله 6.4 ریشتری زلزله اخیر بین شهرستان های قصرشیرین و گیلانغرب بود و 9 روستا در این منطقه مستقیم درگیر زلزله شدند که ارزیابی ها انجام شد و تعدادی از واحدهای مسکونی این 9 روستا دچار خسارت شده‌اند. 
وی ادامه داد: واحدهای تخریبی روستاهای درگیر زلزله بلافاصله در برنامه بازسازی بنیاد مسکن قرار گرفتند و برای بازسازی واحدهای فرسوده در دیگر مناطق نیز تصمیم به تخریب و پیش بینی اعتبار شد.
این مقام مسئول گفت: قرار شد در جریان زلزله 6.4 ریشتری چهارم آذر امسال در مجموع 600 واحد تخریبی و سه هزار و 500 واحد تعمیری در زمره کار بازسازی قرار بگیرد که طبق ارسال پیشنهاد استاندارکرمانشاه به هیات دولت، بازسازی و مقاوم سازی این واحدها به محض تصویب و ابلاغ دولت انجام می شود.
وی اضافه کرد: خدمات ارائه شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای بازسازی واحدهای تخریبی در اثر زلزله 6.4 ریشتری آذر ماه سال جاری ادامه خواهد داشت و تا پایان بازسازی درکنار مردم خواهیم بود و دراین راستا مردم نگرانی و دغدغه ای نداشته باشند.
خواجه ای تاکید کرد: هیچ یک از واحدهای بازسازی شده پس از زلزله بزرگ پارسال غرب کرمانشاه ، در زلزله 6.4 ریشتری آسیب ندیده‌اند
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت. 
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 103 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید. 
البته در زلزله 6.4 ریشتری یکشنبه چهارم آذر 97 هم 771 مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال 98 تکمیل می کنند.