20. دى 1397 - 9:44   |   کد مطلب: 219360
رئیس ستاد بازسازی استان اصفهان:
ساخت 204 واحد مسکونی در سرپل ذهاب پایان یافت
رئیس ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان، از پایان ساخت 204 واحد مسکونی آسیب دیده زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان 96 غرب کرمانشاه توسط بنیاد مسکن این استان در سرپل ذهاب خبر داد.

به گزارش بازی دراز، حمید دیمویی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد روند بازسازی واحدهای احداثی در سرپل ذهاب از سوی ستاد معین اصفهان، افزود: تعداد سه هزار و 410 واحد احداثی شامل مسکونی، تجاری، پیلوت و زیرزمین از سوی این ستاد برای دریافت تسهیلات بازسازی به بانک‌های عامل معرفی شده که از این تعداد سه هزار و 142 فقره منجر به انعقاد قرارداد شده است.
وی اظهار داشت: هم اکنون در منطقه نظارتی ستاد معین اصفهان برای سه هزار و 305 واحد مسکونی آواربرداری و پی کنی به صورت رایگان انجام شده که از این تعداد 2 هزار و 946 مورد نیز آرماتوربندی انجام شده است.
رئیس ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن اصفهان گفت: 2 هزار و 194 واحد نیز در مرحله اسکلت گذاری هستند و برای یک هزار و 768 واحد نیز عملیات سقف گذاری و برای 738 واحد نیز عملیات گچ و خاک اجرا شده است.
وی همچنین در خصوص بازسازی و مقاوم سازی مسکن مهر شهید شیرودی گفت: تلاش می شود در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بهره برداری بیش از چهل واحد مسکونی مسکن مهر باشیم.
وی گفت: تا پایان بازسازی شهر زلزله زده سرپل ذهاب، در کنار مردم هستیم و تقاضا داریم زلزله زدگان با نیروهای مستقر در ستاد معین بازسازی اصفهان همکاری لازم را داشته باشند.
پس از وقوع زلزله هفت و سه دهم ریشتری در غرب کرمانشاه، استان های خراسان رضوی ، اصفهان ، مازندران و همدان به عنوان معین ستاد بازسازی، کار بازسازی و ساخت و ساز در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب را بر عهده دارند.
سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از 90 هزار تن جمعیت دارد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 103 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله 6.4 ریشتری یکشنبه چهارم آذر 97 هم 771 مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال 98 تکمیل می کنند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها