پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 219350 ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

آغاز دومین جلسه دادگاه شرکت دومان

شاکیان توکان خواستار بازگرداندن سرمایه های خود شدند

تعدادی از شاکیان شرکت دومان توکان در دومین جلسه رسیدگی به این پرونده خواستار بازگرداندن سرمایه های از دست رفته خود شدند.

  شاکیان توکان خواستار بازگرداندن سرمایه های خود شدند

به گزارش بازی دراز، به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، دومین جلسه رسیدگی به اتهامات پرونده شرکت دومان توکان امروز در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مفسدان و اخلالگران اقتصادی به ریاست ابوالقاسم صلواتی به صورت علنی آغاز شد و برخی از شاکیان این پرونده درخواست های خود را اعلام کردند.
قاضی صلواتی روز گذشته (سه شنبه) در پایان اولین جلسه رسیدگی به پرونده دومان توکان گفت: با توجه به محدود بودن ظرفیت سالن، شاکیانی که نتوانستند در جلسه حضور پیدا کنند یا شکایت خود را مطرح کند، در جلسه بعدی می توانند سخنان خود را بیان کنند. 
پرونده شرکت دومان توکان دارای 60 جلد و 186 شاکی است و غیر از ندا مختارزاده که به خارج از کشور گریخته، چهار متهم دیگر به نام های دومان سهند، رشید جباری، مهدی ذکایی و احسان حدیدساز در جلسه دادگاه حضور دارند. 
چهار متهم حاضر به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری شبکه ای متهم هستند و مختارزاده نیز به معاونت در کلاهبرداری شبکه‌ای و معاونت در اخلال عمده در نظام اقتصادی متهم است.
کیفرخواست متهمان این پرونده روز سه شنبه قرائت شد و صفریان نماینده دادستان در این جلسه رسیدگی اعلام کرد: متهم ردیف اول این پرونده «دومان سهند» فرزند اصغر به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری شبکه ای است.
وی افزود: رشید جباری فرزند محمد، مهدی ذکایی فرزند یحیی و احسان حدیدساز فرزند محمدعلی به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری شبکه ای متهم هستند و ندا مختارزاده به اتهام معاونت در کلاهبرداری شبکه‌ای و معاونت در اخلال عمده در نظام اقتصادی است که فعلا متواری است.
متهمان این پرونده طی سال های متمادی با جذب سرمایه های مردم و وعده سودهای بالا در حوزه های مختلفی از جمله هتلداری، سرمایه گذاری در حوزه صنعت غذا و آشامیدنی، صنعت شکلات سازی، دارو، نفت، پوشاک و اپلیکیشن های موبایلی فعالیت می کرد.
متهم این پرونده با استفاده از همین سرمایه ها در دوبی، سنگاپور، لندن، کیش هتل های چند ستاره خرید و از تبلیغات خود مسافرت با جت و اقامت در جزایر فیجی را وعده داده است.
به گفته نماینده دادستان، متهم این پرونده هم برای اجاره 6 خودروی لوکس مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان پرداخته در حالی که هیچ خودرویی به ملکیت شرکت دومان درنیامده است.
یکی ای شاکیان این پرونده گفت: ی افزود: ما سرمایه گذاران این شرکت با هدف اشتغالزایی و کارآفرینی وارد این عرصه شدیم اما پس از مدت کوتاهی متوجه شدیم بسیاری از اماکن اعلامی شرکت، اجاره‌ای هستند و سرمایه‌ها در جایی دیگر هزینه شده، به طوری که نه تنها کارآفرینی صورت نگرفت بلکه سودی هم به سرمایه‌گذاران پرداخت نشده است.
به گفته نماینده دادستان، متهم این پرونده برای اینکه سرمایه گذاران برای دریافت پول خود مراجعه نکنند، افراد قوی هیکلی را به عنوان بادیگارد استخدام می کرد.