پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 219349 ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

با تصویب مجلس/

خدمات بهداشتی و بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران به بنیاد شهید واگذار شد

خدمات بهداشتی و بیمه تکمیلی آزادگان، جانبازان، ایثارگران شاغل و غیر شاغل، بازنشسته و والدین، همسران و فرزندان شهدا و افراد تحت تکفل آنان با تصویب مجلس به بنیاد شهید و امور ایثارگران واگذار شد.

خدمات بهداشتی و بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران به بنیاد شهید واگذار شد

به گزارش بازی دراز، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز - چهارشنبه - مجلس با 165 رای موافق، 9 رای مخالف و 10 رای ممتنع ازمجموع 213 نماینده حاضر با ماده واحده طرح اصلاح ماده 13 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران موافقت کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ماده واحده این طرح مقرر کردند: تأمین 100درصد هزینه بهداشتی درمانی به صورت بیمه سلامت، بیمه همگانی، بیمه مکمل و بیمه خاص (خدماتی که مشمول قوانین بیمه همگانی و تکمیلی نمی شوند) خانواده شاهد، جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان بر عهـده دولت است و اعتبـارات آن هر ساله بر اساس تعداد و سرانه در قوانین بودجه سنواتی به صورت 100تخصیص یافته منظور می‌شود.
نمایندگان مجلس همچنین تصویب کردند: با اجرای حکم این ماده خدمات بهداشتی، بیمه درمانی مکمل آزادگان، جانبازان، ایثارگران شاغل و غیر شاغل، بازنشسته و والدین، همسران و فرزندان شهدا و افراد تحت تکفل آنان، بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
براساس این مصوبه، تعهدات دستگاه های اجرایی و بیمه های ذی ربط در این خصوص از یکم آبان 97 تا زمان تصویب این قانون و تا پایان سال 97 به بنیاد شهید و امور ایثارگران منتقل می شود.
همچنین طبق این مصوبه، اجرای احکام این ماده مانع ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی توسط دستگاه های اجرایی ذی ربط به کارکنان شاغل موضوع این ماده نیست، این قانون از تاریخ تصویب لازم الاجرا است.
بر اساس این گزارش پیش از این خدمات بهداشتی و بیمه تکمیلی این افراد در اختیار دستگاه ها و وزارت خانه هایی بود که در آن مشغول به کار بودند که از این پس بنا شد که تمامی این خدمات از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه شود.