پربازدیدترین ها

سرویس: اجتماعی کد خبر: 219344 ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

برگزاری سومین جلسه شورای زکات در سرپل ذهاب/ سرپل ذهاب رتبه نخست زکات در استان کرمانشاه کسب کرد

بازی دراز1404:سومین جلسه شورای زکات شهرستان سرپلذهاب با حضور امام جمعه سرپل ذهاب، ملارشید ثنایی امام جمعه اهل سنت شهرستان، مدیر کمیته امداد و جمعی از مسئولین سرپلذهاب و معتمدین و مودیان زکات در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزارشد.

برگزاری سومین جلسه شورای زکات در سرپل ذهاب/ سرپل ذهاب رتبه نخست زکات در استان کرمانشاه کسب کرد

به گزارش بازی دراز،حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در جلسه شورای زکات در شهرستان سرپل ذهاب اظهار داشت: نقش مبلغان، روحانیان و رسانه ها در زمینه ترویج زکات در جامعه بسیار موثر است و باید با برنامه ریزی منسجم در جهت ترویج این مهم و ارزش دینی، اهتمام بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: زکات یکی از فرایض دینی فراموش شده است ما حقیقتا باید دنبال زکات باشیم آن هم زکات واجب هدف مقام معظم رهبری احیای زکات واجب است که باید برای جمع آوری آن برنامه ریزی شود.

 رئیس کمیته امداد سرپل ذهاب در ادامه به میزان جمع آوری زکات سال گذشته اشاره کرد و افزود:  14 میلیارد و 460 میلیون ریال وجه نقدی و کمک غیرنقدی به ارزش 4 میلیارد و 590 میلیون ریال زکات واجب دریافت شده است که در جهت تحویل و رفع مشکلات 855 نفر ازنیازمندان و آزادی زندانی –احداث و مرمت مسجد صرف شده است.

حیدر بهرامی افزود: در این راستا در سالجاری اقدامات نظیر تشکیل جلسه زکات با دهیاران بخش قلعه شاهین و مرکزی، تشکیل جلسه شورای زکات با مروجین جهاد کشاورزی، دعوت از دهیاران وشوراها توسط بخشداران،تبلیغ پرداخت زکات در مراکز خرید گندم، تبلیغ در مساجد و مراکز فرهنگی و مدارس،معرفی شوراهای زکات در روستاها، ارتباط با مودیان زکات از طریق مراکز نیکوکاری و همکاری خیرین ، تبلیغ چهره به چهره درمحل مساجد با کشاورزان برای ترویج فرهنگ زکات در دستورکارقرار گرفت.

وی بیان کرد: شهرستان سرپل ذهاب طی 9 ماهه گذشته سال جاری یک میلیارد و 500میلیون تومان پرداخت زکات داشته است و رتبه نخست زکات در استان کرمانشاه را نیز کسب کرده است.

 

انتهای پیام/3033