پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 219340 ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸

امام جمعه کرمانشاه:

قرآن بهترین سرمایه برای مسلمانان است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اهمیت و اعجاز قرآن کریم گفت: قرآن بزرگترین سرمایه برای مسلمان است.

قرآن بهترین سرمایه برای مسلمانان است

به گزارش بازی دراز،  آیت الله مصطفی علما روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه ششمین دوره مسابقات استانی حفظ ، قرائت و مفاهیم قرآن کریم ویژه اهل سنت استان کرمانشاه که در سرسرای اجتماعات کتابخانه عمومی شماره 2 جوانرود برگزار شد، افزود: منطق قرآن و معارف دقیق آن بود که حضرت امام (ره) با دست خالی و بدون هیچ نیروی نظامی توانست انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند و رهبری امروز با عزت و قدرت در مقابل زورگویان دنیا بایستد. 
وی اظهار داشت: در آستانه چلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم مقایسه ای داشته باشیم با 40 سال قبل چه امکاناتی داشتیم و امروز چه داریم همه آنچه داریم به برکت و نورانیت قرآن و اسلام است.
امام جمعه کرمانشاه اظهار داشت: آگاهی، علم روز، تزکیه و رستگاری انسان ها در قرآن کریم بیان شده و باید این کتاب الهی را الگوی خود قرار دهیم.
وی خاطرنشان کرد: باید با قرآن بیشتر مانوس باشیم و جوانان را با نورانیت این کتاب آسمانی آشنا کنیم.
جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه نیز گفت: این برنامه ششمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت استان است که در چهار رشته مفاهیم و ترجمه ، حفظ ، قرائت و ترتیل یرادران و خواهران برگزار می شود.
احمد محمدی، گسترش و تعمیق معارف قرآنی، رشد و شکوفایی استعدادهای قرآنی، ایجاد همگرایی و تعمیق روحیه معنوی را از جمله اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کرد و افزود: نفرات برتر این دوره از رقابتها به مسابقاب کشوری اعزام می شوند.
ملا احمد فخری امام جمعه جوانرود هم گفت: تمسک به قرآن کریم و پیروی از شریعت دین مبین اسلام مایه نجات و رستگاری مسلمانان است.
وی افزود: ایران اسلامی در پرتو قرآن به عزت و افتخار در دنیا دست یافته است.
شهرستان جوانرود با بیش از 75 هزار نفر جمعیت در 86 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.