پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 219337 ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸

فرماندار قصرشیرین:

مالکان واحدهای مسکونی خسارت دیده به بنیاد مسکن مراجعه کنند

- فرماندار قصرشیرین گفت: با توجه به متاثر شدن این شهرستان از زلزله 5.9 ریشتری 16 دی ماه جاری و نزدیکی با کانون زلزله (حوالی گیلانغرب) احتمال ترک خوردگی واحدهای مسکونی هست، از این رو مالکان منازل آسیب دیده به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراجعه کنند.

مالکان واحدهای مسکونی خسارت دیده به بنیاد مسکن مراجعه کنند

به گزارش بازی دراز، مرادعلی تاتار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به محض وقوع زلزله 5.9 ریشتری روز یکشنبه هفته جاری ستاد مدیریت بحران در فرمانداری قصرشیرین تشکیل جلسه داد و گروه های امدادی به منظور امداد رسانی به حادثه دیدگان احتمالی با توجه به شدت زلزله در این شهرستان به منطقه اعزام شدند.
وی اظهار داشت: مراکز درمانی و بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) نیز به حالت آماده باش در آمدند و 19 تن نیز به دلیل ترس و وحشت ناشی از زلزله به بیمارستان مراجعه کرده و به صورت سرپایی مداوا شدند و تنها یک مورد به دلیل پیگیری به مراکز درمانی استان ارجاع شد.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: هم اکنون نیز دستگاه های عضو مدیریت بحران پای کار هستند و وضعیت آب شرب ، برق ، تلفن و گاز منطقه مشکلی ندارد.
تاتار با بیان اینکه زلزله قابل پیش بینی نیست ، ادامه داد: از مردم می خواهیم که به شایعاتی که در فضای مجازی مبنی بر وقوع زلزله مخرب طی 72 ساعت آینده در منطقه توجهی نکنند و اخبار را از مراجع رسمی پیگیری کنند.
وی گفت: هم اکنون ارزیابی های زلزله 6.4 ریشتری آذر امسال که کانون آن قصرشیرین بود نیز از سوی کارشناسان بنیاد مسکن ادامه دارد و تاکنون سه هزار و 500 تن از زلزله زدگان ، درخواست ارزیابی خسارت برای منازلشان داده اند که نیمی از آن ها بررسی شده است.
وی افزود: مابقی ارزیابی ها نیز از سوی کارشناسان بنیاد مسکن ادامه دارد و مردم مطمئن باشند که به تمامی درخواست ها پاسخ داده می شود.
فرماندار قصرشیرین اضافه کرد: مالکان تمامی واحدهای مسکونی روستایی که دارای منازل فرسوده و قدیمی ساخت هستند در صورت درخواست برای احداث مجدد می توانند با تشکیل پرونده در بنیاد مسکن برای استفاده از تسهیلات زلزله استفاده کنند.
تاتار ادامه داد: تمامی واحدهای تعمیری نیز در صورت ارزیابی کارشناسان بنیاد مسکن و درجه بندی نوع آسیب دیدگی می توانند از تسهیلات تعمیرات استفاده کننند.
زلزله ای به بزرگی 5.9 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) عصر روز یکشنبه حوالی شهرستان گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه را لرزاند که تاکنون چندین پس لرزه گزارش شده که بزرگترین آن 4.8 ریشتر بوده است.
این زمین لرزه در شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب و دیگر مناطق استان کرمانشاه احساس شد به طوری که مردم از شدت آن به خیابان ها آمدند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از 27 هزار تن جمعیت دارد.
از زمان وقوع زلزله 7.3 ریشتری در 21 آبان سال 96 تاکنون بیش از 6 هزار و 400 زمین لرزه در استان کرمانشاه به ثبت رسیده است. 
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان 96 در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته 103 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دید.