پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 219331 ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸

موافقت مجلس با دو فوریت طرحی برای پرداخت هزینه های درمان خانواده های جانبازان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی، تمامی هزینه های درمانی و خدمات بیمه درمانی مکمل خانواده های شاهد، آزادگان و جانبازان، ایثارگران شاغل و غیر شاغل، بازنشسته و افراد تحت تکفل آنان بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

موافقت مجلس با دو فوریت طرحی برای پرداخت هزینه های درمان خانواده های جانبازان

به گزارش بازی دراز، به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس با 185 رای موافق، 18 رای مخالف و 6 رای ممتنع از 230 نماینده حاضر با دو فوریت طرح اصلاح تبصره 1 و حذف تبصره های 2 و 4 بند الف و اصلاح بند ب ماده 13 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران موافقت کردند.
در ماده واحده این طرح آمده است: آن دسته از خانواده ها و ایثارگران که داوطلب دریافت خدمات بیمه درمانی همگانی و مکمل از دستگاه های اجرایی خود، شرکت های دولتی، نهادها و بانک ها و موسسات انتفاعی و وابسته به دولت و شرکت هایی که شمول قانون بر آن ها مستلزم ذکر است، می باشند با درخواست خود می توانند از خدمات همان دستگاه استفاده کنند و دولت موظف است هزینه های مذکور را تامین کند.
همچنین بر اساس بند دیگری از این ماده، صد درصد هزینه های درمانی و خدمات بیمه درمانی مکمل خانواده های شاهد، آزادگان و جانبازان، ایثارگران شاغل و غیر شاغل و بازنشسته و افراد تحت تکفل آنان بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز با بیان این که 104 نماینده بررسی اولویت این طرح را امضا کردند گفت: به دلیل مشکلات عدیده ای که در خصوص درمان ایثارگران و خانواده های آنان به وجود آمده است نیاز فوری وجود دارد تا سریعا مشکل حل شود و نظر به ضرورت حل آن و وجود اولویت نسبت به بسیاری از موضوعات مطروجه در مجلس و ضرورت بازدارندگی و جلوگیری از وقوع خسارت های جبران ناپذیر به ایثارگران و خانواده های آنان خواهان بررسی آن با قید فوریت هستیم.
سیام**9121**1058**1336