پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 219321 ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷

مدارس و مراکز آموزش عالی گیلانغرب روز دوشنبه تعطیل است

فرماندار گیلانغرب گفت: کلیه مدارس و مراکز آموزش عالی این شهرستان فردا ( دوشنبه 17 دی ) به علت وقوع زلزله 5.9 ریشتری عصر امروز (یکشنبه) تعطیل است.

مدارس و مراکز آموزش عالی گیلانغرب روز دوشنبه تعطیل است

به گزارش بازی دراز، کوروش محمودیان شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعطیلی مدارس و دانشگاه ها براساس تصمیم مدیریت بحران استان کرمانشاه و مدیریت بحران شهرستان گیلانغرب به دنبال وقوع زلزله صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: بر این اساس تمامی مراکز آموزشی شامل پیش دبستانی ، ابتدایی ، متوسطه اول و دوم در 2 نوبت صبح و عصر و دانشگاه ها به جز دانش آموزانی که امتحان نهایی دارند فردا تعطیل است.
فرماندار گیلانغرب اعلام کرد: شمار مصدومان زلزله عصر امروز نیز شامل مراجعه کنندگان به بیمارستان به 27 تن رسیده که به دلیل ترس و وحشت ناشی از زلزله بوده است.
هم اکنون گروه های ارزیاب جمعیت هلال احمر به منطقه اعزام شده اند و خوشبختانه تلفات جانی نداشته ایم و 2 گروه ارزیاب نیز به منظور ارزیابی واحدهای مسکونی و دامی به منطقه اعزام می شود که البته خسارت هایی در این خصوص گزارش شده است.
زلزله ای به بزرگی 5.9 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) عصر امروز یکشنبه حوالی شهرستان گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه را لرزاند که تاکنون چندین پس لرزه چهار و بالای سه ریشتری داشته است.
گیلانغرب با بیش از 72 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه واقع شده است.
از زمان وقوع زلزله 7.3 ریشتری در 21 آبان سال 96 تاکنون بیش از 6 هزار زمین لرزه در استان کرمانشاه به ثبت رسیده است. 
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان 96 در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته 103 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دید.