پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 219317 ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷

کره شمالی خواستار پایان رزمایش های سئول و واشنگتن شد

کره شمالی از آمریکا و کره جنوبی خواست با هدف ایجاد فضای صلح آمیز و پیشبرد روابط میان دو کره، به رزمایش های مشترک نظامی خود پایان دهند.

کره شمالی خواستار پایان رزمایش های سئول و واشنگتن شد

به گزارش بازی دراز، به گزارش ایرنا روزنامه 'رودونگ سینمون' روزنامه حزب حاکم بر کره شمالی روز دوشنبه همچنین از کره جنوبی خواست از وارد کردن هرگونه دارایی های استراتژیک خارجی به شبه جزیره خودداری کند موضوعی که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در نطق سال نو میلادی خود بر آن تاکید کرده بود.
روزنامه نوشت: حذف تهدیدهای هسته ای در شبه جزیره کره و ایجاد خلق و خوی صلح آمیز یک ضرورت اساسی برای بهبود روابط میان دو کره است.
کره شمالی تاکید کرده است همانگونه که دو کره به وضوح قول داده اند به سمت صلح و آرامش حرکت کنند هیچ گونه تمرین نظامی مشترک با نیروهای خارجی نباید وجود داشته باشد.
رودونگ سینمون می گوید دستیابی به تجهیزات مربوط به جنگ از جمله دارایی های استراتژیک از خارج نیز باید به پایان برسد.
'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی در سخنرانی سال نو میلادی خود بر اتمام رزمایش های مشترک کره جنوبی و آمریکا و همچنین پرهیز از آوردن دارایی استراتژیک به منطقه توسط سئول به عنوان منابع تنش، تاکید کرده بود.
سران این دو کشور همسایه، اردیبهشت ماه سال جاری با یکدیگر دیدار و در خصوص برقراری صلح گفت و گو کرده بودند.
مقامات نظامی دو کره نیز سپتامبر سال گذشته توافق نامه ای را برای کاهش تنش های بین دو کره به منظور توقف اقدامات خصمانه علیه یکدیگر امضا کردند.
این روزنامه کره شمالی تاکید کرده است مهم نیست مذاکرات میان دو کره چقدر جدی است و چه تعداد پروژه اقتصادی مشترک در حال انجام است، تحرکات نظامی همه این تلاش ها را ناکام می گذارد.
رودونگ سینمون در پایان آورده است تا زمانی که «صدای اسلحه ها و توپ ها خاموش نشود» هیچ گفت و گویی تاثیرگذار نیست.
سران کره شمالی و جنوبی در سال 2018 میلادی سه بار با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند، سران آمریکا و کره شمالی نیز خرداد سال جاری در سنگاپور با یکدیگر ملاقات کردند و اکنون نیز به دنبال تدارک برگزاری دومین دیدار هستند.