17. دى 1397 - 9:22   |   کد مطلب: 219316
روزنامه العربی الجدید اعلام کرد:
تیم ملی فوتبال ایران مدعی اصلی قهرمانی آسیا
روزنامه العربی الجدید چاپ لندن در گزارشی نوشت: تیم ملی فوتبال ایران به دلیل داشتن دیواره دفاعی مستحکم و مهاجمانی ماهر، یکی از مدعیان اصلی قهرمانی هفدهمین دوره جام ملت های آسیا به شمار می رود.

به گزارش بازی دراز، به گزارش روز دوشنبه ایرنا و بر اساس اعلام این نشریه عربی، تیم ملی ایران یکی از پرافتخارترین تیم های قاره آسیا به شمار می رود. این تیم سه بار عنوان قهرمانی آسیا را کسب کرده و در کنار تیم های عربستان سعودی و ژاپن بیشترین عنوان قهرمانی در جام ملت های آسیا را به خود اختصاص داده است. تیم ملی ایران بازیکنان شاخصی در اختیار دارد و یکی از بزرگترین مدعیان قهرمانی در جام ملت های آسیا در امارات به شمار می رود.
العربی الجدید می افزاید: تیم ایران در سال 1968 برای نخستین بار پس از 4 پیروزی پیاپی موفق شد به مقام قهرمانی برسد. این تیم همچنین به این دستاورد بزرگ بسنده نکرد، بلکه در سال 1972 بار دیگر در تایلند در سکوی نخست قرار گرفت. تیم ملی فوتبال ایران با این پیروزی ها و قهرمانی ها توانست کنترل فوتبال قاره آسیا را در اختیار داشته باشد.
این روزنامه در ادامه گزارش خود به بررسی عملکرد تیم ایران در ادوار مختلف جام ملت ها پرداخته و آورده است: در مجموع ایران در جام ملت های آسیا 62 بازی انجام داد که صاحب 37 پیروزی، 18 تساوی و 7 شکست شده است. در این بازی ها ایران 119 گل به ثمر رساند و 45 گل هم دریافت کرد.
این روزنامه همچنین نوشت: تیم ملی فوتبال ایران در رتبه بندی اخیر فیفا در رتبه نخست آسیا قرار دارد و در هفدهمین دوره جام ملت های آسیا به میزبانی کشور امارات با تیم های عراق، ویتنام و یمن همگروه است.
اولین بازی تیم ایران در چارچوب مرحله گروهی ساعت 19:30 دقیقه امشب در ورزشگاه «محمد بن زائد» ابوظبی برابر یمن قرار می گیرد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها