پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 219314 ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷

معاون پژوهشی وزیر علوم در گفت وگو با ایرنا:

13 دانشگاه برای حل مسائل زیست محیطی کنسرسیوم تشکیل دادند

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: 13 دانشگاه کشور با تشکیل کنسرسیوم پژوهشی و فناوری بر سر کمک به حل مشکلات زیست محیطی ایران تفاهم کردند.

13 دانشگاه برای حل مسائل زیست محیطی کنسرسیوم تشکیل دادند

به گزارش بازی دراز، مسعود برومند روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا گفت: دانشگاه های تهران، صنعتی شریف، شیراز، صنعتی امیرکبیر، شهید بهشتی، علم و صنعت، تبریز، علامه طباطبایی، اصفهان، فردوسی مشهد، تربیت مدرس، صنعتی اصفهان و خواجه نصیر الدین طوسی در همکاری با یکدیگر به یاری مشکلات زیست محیطی آمده اند.
وی افزود: فعالیت این دانشگاه ها با یکدیگر تجمیع و در نتیجه به دبیرخانه ارسال شد. برخی دانشگاه ها به نمایندگی از بقیه با سازمان محیط زیست وارد فعالیت شدند و قرارداد بستند. 
برومند در باره آخرین اقدامات دانشگاه های همکار در زمینه حل مشکلات زیست محیطی گفت: دانشگاه های معین در مراکز استان هایی که مشکل آلودگی دارند تیم و کارگروه های مشترکی تشکیل داده اند و با به کارگیری پژوهشگران مشترک به دنبال یافتن راهکارهایی برای حل معضلات زیست محیطی هستند.
پیشتر نیز مسعود تجریشی معاون سازمان حفاظت محیط زیست در باره اقدامات و توانمندی های صورت گرفته از سوی دانشگاه های مختلف، گفته بود: دانشگاه اصفهان در زمینه تدوین استاندارد و شیوه ‌نامه ملی برای به دست آوردن سیاهه انتشار برای شهرهای ایران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر در زمینه طرح کاهش آلودگی خودرو، دانشگاه تبریز در زمینه بازنگری طرح جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهرها، دانشگاه تهران در زمینه مدل‌ سازی آلودگی ریزگردها، دانشگاه شهید بهشتی در زمینه تصفیه پساب‌های صنعتی، دانشگاه شیراز در زمینه پتانسیل تالاب‌ها و دریاچه‌ های خشک شده و دانشگاه علم صنعت نیز در زمینه ارزیابی آلاینده‌ های موجود در هیدرو کربن ‌های سوخت اعلام آمادگی کرده اند.