پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 219303 ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶

معاون انستیتو مناقشات سیاسی روسیه در گفت وگو با ایرنا

ترامپ دراداره کشورش وامانده است/آمریکا بدهکارترین کشوردنیاست

معاون انستیتو پیش بینی ها و حل و فصل مناقشات سیاسی روسیه با اشاره به کمبود بودجه و بدهی سرسام آور آمریکا از این کشور به عنوان بدهکارترین کشور دنیا یاد کرد و گفت که ترامپ در اداره کشورش وامانده است.

ترامپ دراداره کشورش وامانده است/آمریکا بدهکارترین کشوردنیاست

به گزارش بازی دراز، الکساندر کوزنتسوف روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در مسکو، افزود: مشکلات اقتصادی آمریکا دولت این کشور را مجبور به کاهش حضور نظامی در منطقه خاورمیانه کرده است. 
وی اظهار داشت: خروج نیروهای آمریکایی که ترامپ تصمیم در باره آن را اعلام کرده است با کمبود بودجه این کشور ارتباط مستقیم دارد هر چند که مقام های آمریکایی ترجیح می دهند در مسائل سیاسی مهم بویژه موضوعاتی همچون حضور نظامی در مناطق مختلف جهان مشکلات مالی و اقتصادی را مطرح نکنند. 
معاون انستیتو پیش بینی ها و حل و فصل مناقشات سیاسی روسیه این را هم گفت که دولت آمریکا با هزاران میلیارد دلار بدهی که هر سال بر آن افزوده می شود، بدهکارترین کشور جهان است. 
وی ادامه داد: بدیهی است این بدهی نجومی و مبالغی که هر ساله دولت آمریکا به عنوان بهره این قرض باید بپردازد، ابتکار عمل را از دولتمردان کاخ سفید گرفته است. 
کارشناس روس تصریح کرد: ترامپ برغم اینکه ادعای توانمندی می کند در اداره امور کشور وامانده است و بیش از دو هفته پیش فعالیت بخش هایی از دولت آمریکا به دلیل عدم تامین بودجه به تعلیق در آمده است و بدیهی است این وضع بر سایر بخش های آمریکا ازجمله حضور نظامی این کشور در مناطق مختلف جهان بویژه منطقه استراتژیک خاورمیانه تاثیر می گذارد. 
این صاحبنظر روس معتقد است که آمریکا برای ادامه حضور در خاورمیانه به سالانه چند میلیارد دلار بودجه نیاز دارد و این مساله در شرایط کنونی با توجه به کمبود منابع در این کشور مشکل ساز شده است. 
وی ادامه داد: حتی اگر ارتش آمریکا در سوریه و عراق حضور داشته باشد نمی توان گفت که این حضور تاثیرگذار خواهد بود و بیشتر جنبه نمادین خواهد داشت و نمی تواند در معادلات منطقه تاثیرگذار باشد. 
کارشناس روس با بیان اینکه آمریکا بازی در خاورمیانه را باخته و سیاست های این کشور به شکست انجامیده، اظهار داشت: ترامپ نمی تواند معجزه کند و ناکامی آمریکا در خاورمیانه حتمی است.

**بی نتیجه شدن هزینه های میلیاردی در خاورمیانه ناراحت کننده است 
کوزنتسف معتقد است که مقام های آمریکایی از اینکه میلیاردها دلار در سوریه، عراق و افغانستان هزینه کرده و نتیجه مطلوب نگرفته اند، ناراحتند و این موضوع بویژه با توجه به موفقیت سیاست های روسیه و ایران در کشورهای خاورمیانه که مهم ترین نتیجه آن شکست تروریست ها در سوریه و عراق بود، برای واشنگتن آزار دهنده شده است. 
معاون انستیتو پیش بینی ها و حل و فصل مناقشات سیاسی روسیه نتیجه گیری کرد: به همین دلیل شاهد تحریم های آمریکا علیه ایران و روسیه هستیم. 
وی خاطرنشان کرد: با ادامه ناکامی های آمریکا، سیاست تحریم نیز ادامه می یابد چرا که واشنگتن راه دیگری برای مقابله با پیشرفت دیگر کشورها نمی بیند هر چند که این سیاست هم در نهایت به زیان آمریکا تمام خواهد شد.