پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 219302 ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶

مسئولان در جهت کسب رضایت مردم تلاش کنند

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مردم ناظران خوبی برای تلاش مسئولان هستند ، تاکید کرد: مدیران در حوزه های مختلف باید در حد امکان تلاش کنند و در جهت کسب رضایت مردم بکوشند.

مسئولان در جهت کسب رضایت مردم تلاش کنند

به گزارش بازی دراز،  محمدابراهیم الهی تبار روز شنبه در آئین معارفه معاون سیاسی فرمانداری جوانرود تصریح کرد: حتی اگر بلندگوی خوبی نداشته باشیم اما پرتلاش ظاهر شویم مردم تشخیص دهنده هستند هر چند که به فرموده امام راحل کارها باید به مردم گفته شود.
وی در ادامه اظهار داشت: دشمنی اسکتبار با ما سابقه تاریخی دارد و از کودتای 1332 و ساقط شدن دولت ملی، سرکوب قیام 15 خرداد 42 تا جنگ هشت ساله در یاد این ملت مانده است. 
معاون سیاسی استاندار کرمانشاه اضافه کرد: مصداق عینی مبارزه با مردم ایران، طولانی ترین و بزرگترین جنگی بود که طی هشت سال بر ما تحمیل کردند اما این ملت ایستاد و همه اقوام و مذاهب پای کار آمدند که مصداقش را در جوانرود که صدها شهید تقدیم انقلاب کرده شاهد بودیم.
وی گفت: در ایام 40 سالگی انقلاب اسلامی، با مقاومت و دفاع از تمامیت ارضی، به خودکفایی نظامی رسیده ایم و در حوزه های پزشکی و تولید علم حرف اول را در منطقه می زنیم. استکبار بداند که ما سخت ترین شرایط و تحریم را برای استقلال و پیشرفت خود از سر گذرانده ایم اگر باز هم قرار باشد که بهای استقلال خود را بدهیم به طور قطع این کار را خواهیم کرد و ایستادگی خواهیم کرد.
الهی تبار افزود: امروز بیش از گذشته نیاز به وحدت داریم. این همبستگی بوده که ما را از دوران های مختلف بسلامت عبور داده است. در زلزله سال گذشته، کرمانشاه تبدیل به ایران شد و مردم بدون تبعیض و تفاوت به کمک هم استانی ها آمدند. این نوع دوستی و وفاداری تبدیل به سرمایه اجتماعی شده و ما را از بحران های سخت نجات داده است. می طلبد که همه ما در حفظ این سرمایه اجتماعی تلاش کنیم. 
وی عنوان کرد: امروز همه قوا پشت سر رهبری انقلاب ایستاده اند و شرایط را همه درک کرده اند چرا که دشمن گفته که نمی گذاریم ملت ایران 40 سالگی انقلاب خود را ببیند. راهپیمایی 22 بهمن به مانند راهپیمایی 13 آبان که از هر سال باشکوه تر بود انجام خواهد شد. 
این مقام مسئول تاکید کرد، ضروری است که ما مسئولان و مدیران در توجه به ارباب رجوع تلاش کنیم و خادمان خوبی برای مردم باشیم و خوب برنامه ریزی کرده و تصمیم گیری کنیم. ارباب رجوع با دیدن تلاش مضاعف ما احساس آرامش خواهند کرد لذا کسب رضایت مردم وظیفه ما محسوب می شود.
وی در ادامه گفت: توسعه شهرستان جوانرود استفاده از همه ظرفیت ها را می طلبد. استفاده از ظرفیت فوق العاده امام جمعه، سازمان های مردم نهاد، احزاب و گروههای سیاسی، نخبگان و بزرگان و نماینده شهرستان می توانند مشارکت اجتماعی و نشاط سیاسی را رقم بزنند.
معاون سیاسی استاندار کرمانشاه گفت: نیاز است که مجموعه های فرهنگی و اقتصادی جوانرود با صاحبان فرهنگ و اقتصاد تعامل داشته باشند. این مهم در سطح استان روی داده است و اتفاقات مثبتی رقم خورده که حاصل ارتباط موثر با مردم و تلاش موثر بوده است.
وی افزود: در زلزله غرب استان، آمدن 11 هزار میلیارد تومان اعتبار حاصل پیگیری و تلاش همه مجموعه ها بود. امروز در آستانه بهره برداری از 25 هزارمین واحد مسکونی قرار داریم و این اتفاقات حاصل کار جمعی بود. 
الهی تبار گفت: با تقسیم کار مطلوب و آموزش و همراهی مردم و دستگاههای اجرایی، از شیوع بیماری های واگیردار در گرمای بی سابقه 40 ساله گذشته در مناطق زلزله زده جلوگیری شد و آسیب های رفتاری ناشی از زلزله کنترل شد و رسیدگی ها هم اکنون نیز ادامه دارد. لازم است از تلاشهای قاضی زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت قدردانی کنیم که 2 بار به این دلیل به استان سفر کرد.
وی اظهار داشت: استان کرمانشاه بیشترین کاهش بیکاری را در کشور داشته البته مشکل اشتغال با یکسال و دو سال کار حل نخواهد شد اما مسیری که در حال طی شدن است امیدوار کننده بوده و همه در جذب سرمایه گذاران تلاش کنند و دستگاه های اجرایی نیز همراهی کنند. 
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه اضافه کرد: در حوزه اقتصادی کارهای مثبتی روی داده و واحدهای راکد به چرخه تولید بازگشته اند. در مسائل اجتماعی نیز با رصد مسائل و بهره گیری از ظرفیت های درونی استان، توانسته ایم با ورود به سطح جامعه و ایجاد ساختارها، بسیاری از مسائل را کنترل کنیم. رشد طلاق کنترل و روند کاهشی پیدا کرده و در خودکشی و نزاع نیز چنین روندی را شاهد بوده ایم. بیشتر این موفقیت ها به دلیل استفاده از ظرفیت سمن ها و سازمان های مردم نهاد بوده است.
وی گفت: 12 تا 13 میلیارد تومانی اعتبار برای کنترل آسیب های اجتماعی در نقاط بحرانی پیش بینی شده که بخش خصوصی نیز در این حوزه ورود و سرمایه گذاری کرده است. در شهرستان جوانرود نیز مسائل اجتماعی دنبال شده است.
الهی تبار همچنین اعلام کرد، موضوع مرز دروله پیگیری شده و در کارگروه ویژه مرز در حال بررسی است. جوانرود یک شهرستان مهاجرپذیر است و این ظرفیت مطلوبی به حساب می آید. از اینکه جوانرود مرکزیت اقتصادی در غرب کشور شده استقبال می کنیم و برای تقویت آن تلاش خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: موضوع بازارچه های شهرستانهای مرزی را به طور جدی دنبال می کنیم و در بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از استان این موضوع مورد تاکید قرار گرفت.
معاون استاندار کرمانشاه همچنین گفت: موضوع کم آبی منطقه کلاشی را در دست پیگیری داریم و به این نتیجه رسیده که کار ویژه ای نسبت به این منطقه انجام شود که استاندار دنبال می کند. موضوع نصب پمپ برای خط انتقال آب به جوانرود نیز پیگیری خواهیم کرد.
در این آئین، مصطفی رجبی، به عنوان معاون سیاسی فرمانداری جوانرود ، نامدار حسینی بخشدار سابق کلاشی به عنوان بخشدار مرکزی جوانرود و علیرضا رضائی مسئول سابق حراست فرمانداری جوانرود نیز به عنوان بخشداری کلاشی معرفی شدند.