14. دى 1397 - 13:36   |   کد مطلب: 219280
بازی دراز 1404 : امام جمعه شهرستان سرپلذهاب گفت : یکی از راهبردهای اصلی استکبار واستعمار برای نفوذ و استحاله کشورها ،مبارزه با ارزشهای دینی و فرهنگی آنها و مقابله با حجاب و عفاف است .

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان بااشاره به سالروز کشف حجاب به دستوررضاخان درسال ۱۳۱۴  اظهارداشت: یکی از مهمترین راهبردهای دیرینه استعمار برای نفوذ و استحاله کشورها ،مبارزه با حجاب و عفاف است.


وی افزود : نگاه به تحولات تاریخی ازدوران قاجار تا دوران پهلوی کاملا نمایانگر مبارزه کشورهای استعمارگر با مبانی دینی و ارزشهای دینی کشورهای هدف است زیرا که آنرا مانعی برسر راه اجرای اهداف استعماری خود و به تاراج بردن ثروتهای ملی مستعمراتشان می دانستند ازاین رو همواره یکی از اهداف اساسی خودرا در مبارزه با سنتها و اعتقادات و رفتارهای برخاسته ازآن قرار می دادند.
خطیب جمعه شهرستان درادامه به حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات اشاره کرد و گفت: این حادثه رهبر انقلاب را متاثرکرده و با صدور پیام تسلیت با خانواده های قربانیان ابراز همدردی نمودند ولی عده ای مثل همیشه فضا را برای جنجال آفرینی و جوسازی مناسب دیده و سعی کردند تا از احساسات دانشجویان سوءاستفاده کنند.
فاطمی نسب اذعان کرد : عده ای ضدانقلاب به دنبال سوق دادن ماجرا به سمت التهاب آفرینی و تبدیل آن به آشوب و فتنه امنیتی بودند.
ایشان بابیان اینکه تلاش ضد انقلاب در ماجرای دانشگاه آزاد اسلامی دارای سه ضلع قابل مشاهده است ادامه داد : جریان خاص سیاسی داخلی ، دشمن خارجی ویا همان ضدانقلاب و فضای مجازی و رسانه های ظاهرا بی صاحب سه ضلع اصلی این حرکت برای تبدیل احساسات دانشجویان به فتنه و آشوب بودند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز قیام ۱۹ دیماه قم اشاره کردو اظهارداشت : مردم قم در اعتراض به چاپ مقاله ساواک علیه امام راحل درسال ۱۳۵۶ به خیابانها آمده و اعتراض خود به رژیم شاهنشاهی را اعلام نمودند.


امام جمعه شهرستان قیام مردم قم را دارای درسهای مهمی دانست و خاطرنشان کرد : شناخت لحظه و درک صحیح از نیاز زمان ، شناخت طرح و برنامه دشمن ، امید به آینده و توکل بخدا و مجاهدت و خستگی ناپذیری و ایستادگی درمیدان از مهمترین درسهای اصلی قیام ۱۹دی بود که امروز هم می تواند مورد استفاده گیرد .
ایشان درادامه روز جهادکشاورزی را ازدیگر مناسبتهای پیش رو عنوان کردو گفت: امروز بخش عظیمی از مشکلات اقتصادی کشور می تواند ازطریق صنعت کشاورزی برطرف شود که همواره توصیه امام و رهبری به توجه کردن دولتها به کشاورز و کشاورزی بوده است.
امام جمعه شهرستان در خطبه اول نیز بابیان اینکه اعمال بندگان در هرصبحگاه بر پیامبر اسلام عرضه میشود ادامه داد : انجام امورات خیر و کارهای نیک ،تهذیب نفس و اخلاق نیک پیامبر (ص) و امام عصر(عج) را از بندگان راضی و خشنود می سازد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها