7. دى 1397 - 13:43   |   کد مطلب: 219209
بازی دراز 1404:امام جمعه موقت سرپلذهاب گفت :۹دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است و نقش رهبری در هدایت مردم و خلق این حماسه بسیارمهم و تاثیرگذار بود

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام عسگری در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان اظهارداشت : ۹دی روز بصیرت ،میثاق امت با ولایت و ماندگارترین تجلی حضور مردم در دفاع از انقلاب و نظام اسلامی است.
ایشان بابیان آیه ای از قرآن کریم افزود : مومن واقعی باید شناخت روشنی از دین و ولایت داشته باشد تا بتواند در مواقع حساس عکس العملی صحیح داشته باشد لذا مردمی که در ۹دی به خیابان آمدند مصداق بارز این آیه قرآن هستند و بصیرت و ولایتمداری خودرا به بعضی از خواص بی بصیرت نشان دادند.

وی تصریح کرد : رهبر انقلاب ۹دی را باطل السحر فتنه نامیدند زیرا که دراین روز آتش فتنه خاموش و آرامش به جامعه بازگردانده شد.
خطیب موقت جمعه شهرستان اذعان داشت : نقش رهبر وپیشوا در فتنه ها و هدایت مردم و موقعیت شناسی مردم از دستاوردهای حماسه ۹ دی است .
وی خاطرنشان کرد : مدیریت رهبر انقلاب در ایام ملتهب سال ۱۳۸۸ در شکل گیری حماسه ۹دی و برگشتن آرامش به جامعه بسیار مهم و اساسی بود .
عسگری ادامه داد: تاکید رهبر انقلاب در آن ایام بر چهار اصل مهم موجود در نظام اسلامی یعنی منافع ملی، رعایت قانون ،حفظ و پاسداشت مردم‌سالاری دینی و دشمن شناسی بود.
امام جمعه موقت شهرستان اذعان داشت : تذکر روشنگری و بصیرت افزایی نسبت به ماهیت حوادث، برخورد شجاعانه، قاطع و انقلابی با بازیگران فتنه در داخل و حامیان خارجی آن، هوشیاری و قاطعیت تدابیر مقام معظم رهبری و پافشاری ایشان در حرکت قانونی ،درایت و هدایت مردم به سمت مسیر صحیح با جدا کردن صف مردم و کسانی که فریب خورده بودند از صفحه فتنه گران و موقعیت شناسی ملت و حفظ انقلاب اسلامی مهمترین عوامل در تشکیل حماسه ۹ دی بود.


ایشان بااشاره به دستاوردهای مهم حماسه ۹ دی اظهارداشت : ایجاد اتحاد ملی و انسجام اسلامی در بین مردم و افزایش اقتدار ملی، پیوند مردم و رهبری، تقویت و ارتقای اعتماد عمومی به نقش بی‌بدیل رهبری در خنثی کردن فتنه ها در جامعه اسلامی، غربالگری انقلابیون واقعی از مدعیان دروغین و مشخص شدن چهره عافیت طلبان و مصلحت اندیشان در سطح عناصر راهبردی و تأثیرگذار و عمق بخشی به بینش و بصیرت سیاسی مردم در شناخت جریان های سیاسی از مهمترین دستاوردهای حماسه ۹دی برای کشور بود.
عسگری درادامه به رحلت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کردو گفت: پیام تسلیت رهبر انقلاب به خوبی نمایانگر جایگاه علمی و فقهی این فقیه مجاهد و خدمات ایشان به نظام و انقلاب است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها