25. مهر 1397 - 11:22   |   کد مطلب: 218578
معاون دانشجویی دانشگاه پیام نور خبر داد:
پرداخت تسهیلات به دانشجویان دانشگاه های پیام نور
_معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور از پرداخت تسهیلات به دانشجویان این دانشگاه خبر داد.

به گزارش بازی دراز، 

محمد هادی امین ناجی امروز سه شنبه در نشست خبری اختتامیه بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت که در سالن اجتماعات بنیاد شهید استان کرمانشاه برگزار شد از هم افزایی نهادها و سازمانهای درون استانی جهت برگزاری هرچه باشکوه برگزار شدن بیست و دومین جشنواره قرآن وعترت سخن گفت واظهار داشت: یکی از دلایل انتخاب استان کرمانشاه برای برگزاری جشنواره این است که در آغاز سال ۹۷ سیاست خود را بر این بنا نهادیم که جشنواره های فرهنگی را در استانهایی که در هشت سال دفاع مقدس دچار آسیب بیشتری شدند برگزار کنیم.

وی وقوع حادثه زلزله ۹۶ را از دیگر علل انتخاب استان کرمانشاه جهت برگزاری جشنواره عنوان کرد و افزود: امید است این حضور فرهنگی بتوانیم تسکینی بر آلام مردم این منطقه باشد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور امیدآفرینی در میان مردم منطقه را مهم ترین اهداف برگزاری جشنواره دانست و بیان داشت: از آثار و برکات جشنواره های فرهنگی تبادلات فرهنگی و انتقال فرهنگ مردم استان به سایر نقاط کشور است که این امر در این جشنواره با همت وانشگاه میام نور استان به خوبی صورت گرفته است.

ناجی خاطر نشان کرد: در این جشنواره با پرهیز از مصارف صنعتی و روی آوردن به استفاده از تولیدات سنتی گامی به سوی حمایت از کالای ایرانی برداشتیم.

وی تصریح کرد: جشنواره امسال در ۶ محور آوایی، معارف، هنری، پژوهشی، ادبی و فناوری صورت گرفت مهم ترین وجه تمایز این دوره با دوره قبل ضرورت رعایت اصول ساختاری دانشگاه پیام نور مینی بر بکارگیری فناوریها و آموزش و تلاش برای حفظ منابع مالی دانشگاه و کشور بود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور از شرکت ۷ هزار دانشجو در این دوره از مسابقات خبر داد و گفت: امیدواریم برای سال ۹۸ شاهد افزایش کیفی و کمی باشیم و در نظر داریم در جشنواره سال ۹۸ حضور هنر و پیوند آن با قرآن را پررنگ تر جلوه دهیم.

ناجی با اشاره به مشکلات در راه اجرای برنامه های فرهنگی گفت:دانشگاه وظیفه حمایت از تمام مشکلات را دارد ولی خود دانشجویان باید برای حل مشکلات به عنوان یک کارآفرین فعالیت کنند.

وی از پرداخت تسهیلات به دانشجویان پیام نور سخن گفت و افزود: برای رفع مشکلات اقتصادی دانشجویان صندوق رفاه دانشجویی، بنیاد علوی و بانک انصار قابلیت پشتیبانی از دانشجویان را دارند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور اظهار داشت: البته نباید از این موضوع غافل شویم که کشور درگیر جنگ شدید اقتصادی است بنابراین همه با هم باید برای کنترل منابع و بهینه سازی مشارکت کنیم.

وی در ادامه از سه فعالیت فرهنگی در سطح ملی در دانشگاههای پیام نور خبر داد و افزود: راه اندازی انجمن نهج البلاغه، راه اندازی انجمن علمی کارآفرینی و راه اندازی انجمن علمی آموزش محیط زیست در دانشگاه پیام نور از آن جمله است.

ناجی خاطر نشان کرد: در این راستا کرسی یونسکو در آموزش محیط زیست، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و منابع کارآفرینی کشور در انجام این سه رکن ما را یاری خواهند کرد.

وی در ادامه به بحث پیاده روی اربعین و تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر مردمی کردن این فرهنگ اشاره کرد و گفت: امسال دانشگاه پیام نور با برپایی سه موکب در مسیر زوار اربعین در استانهای بوشهر، مهران و چزابه و شلمچه با کمک های مردمی آماده ارائه خدمات می باشد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها